Informacje i nowości

Nowa funkcja w Yosemite/iOS 8 ułatwi nagrywanie screencastów z iPhone’a i iPada

Yosemite / iOS 8 – screencast

Jak pewnie pamiętacie, podczas keynote Apple poinformowało o kilku nadchodzących zmianach w App Store. Jedną z nich jest możliwość dodawania, prócz screenshotów, także screencasty – filmy prezentujące działanie aplikacji.

Jak informuje portal 9to5mac, wraz z OS X Yosemite i iOS 8, Apple udostępniło też prostą funkcjonalność, która deweloperom (i nie tylko), znacznie ułatwi tworzenie wideo-prezentacji swoich aplikacji.

Po podłączeniu urządzenia z iOS 8 do komputera za pomocą kabla USB, iPad lub iPhone są rozpoznawane jako kamera/mikrofon, a źródłem obrazu/dźwięku jest to, co wyświetla się na ekraniu. Oznacza to, że każda aplikacja wideo, bez żadnego dodatkowego sprzętu, czy instalacji jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania, powinna być w stanie przechwycić i zarejestrować to, co widzimy na ekranie urządzenia z iOS.

Yosemite / iOS 8 – screencast

Niestety, póki co, to rozwiązanie ma jeden olbrzymi minus. Dotychczasowe testy funkcji pokazują straszne „lagi” w rejestrowaniu obrazu. Miejmy jednak nadzieję, że do momentu wydania stabilnej wersji obu systemów, Apple zoptymalizuje ten proces.

[source name=”9to5mac” url=http://9to5mac.com/2014/06/03/apple-makes-it-easy-for-devs-and-others-to-screencast-ios-apps-with-os-x-yosemite/]

To Top