Informacje i nowości

[WWDC14] iOS 8 – iCloud Drive

iCloud Drive

Na temat iCloud Drive wspomniał już nieco Dariusz, przy okazji opisu nowości w OS X 10.10 Yosemite. W tym przypadku Apple nie odkryło Ameryki, a wreszcie wykorzystało pewne dobrze znane na rynku rozwiązania.

Dotychczas owszem, w iCloud mogliśmy przechowywać dokumenty, ale aby np. dostać się z poziomu komputera do dokumentu pages, musieliśmy otwierać tenże program. Nawet jeśli tylko chcieliśmy przesłać dokument znajomemu. Wszystkie dokumenty były bowiem ściśle przypisane do konkretnej aplikacji i mimo, że zostały zapisane w iCloud, były „zamknięte” w jej obrębie.

iOS 8 - iCloud Drive

Teraz wreszcie ulega to zmianie. Pliki nadal są pogrupowane według typów/aplikacji, jednak do poszczególnych katalogów, czy to na OS X, czy na iOS, dostaniemy się z poziomu każdej aplikacji, podobnie, jak robilibyśmy to za pomocą Findera na komputerze Mac (zresztą tu, właśnie tak będzie to także działać). Dzięki temu, bez problemu możemy też np. stworzyć rysunek w jednej aplikacji i bez zbędnych kombinacji, otworzyć go później w innej.

W przypadku komputera Mac, aby udostępnić dane, wystarczy przeciągnąć plik do jednego z katalogów iCloud Drive.

Co istotne, iCloud Drive będzie działał również na Windowsie, jednak w opisach Apple wymienia tylko wersję „8”.

Jedynym problemem wciąż pozostaje pojemność przestrzeni jaką otrzymujemy. Za darmo jest to bowiem tylko 5 GB (które w końcu wykorzystujemy również na kopie zapasowe, czy strumień zdjęć). Za 20 GB przyjdzie nam zapłacić $0.99/miesiąc, a za 200 GB – $3.99/miesiąc.

[half]

<< iOS 8 – Family Sharing

[/half][half_last]

iOS 8 – Health >>

[/half_last]

To Top