Poradniki i tutoriale

Jak wrócić z oficjalnego iOS 9 do iOS 8.4?

Jak dobrze wiemy, niektórzy nie będą chcieli mieć na stałe nowego systemu iOS 9. Niestety okazuje się, że wersja Golden Master wg. testerów przyspiesza tylko iPhone’y 6 i 6 Plus, a 5s i starsze – spowalnia. Użytkownicy skarżą się na wolniejsze działanie systemu i uruchamianie aplikacji. Oto instrukcja, jak wrócić na system iOS 8.

Uwaga! Nie ociągaj się!

Ten sposób będzie działać maksymalnie do tygodnia od premiery systemu iOS 9. O momencie, w którym ten sposób cofnięcia systemu zostanie zdezaktywowany poinformujemy w tym artykule w akapicie EDIT.

EDIT: 1.10.2015 16:00 – Z dniem dzisiejszym Apple przestało wspierać system iOS 8.4.1 i iOS 9.0, przez co ten sposób nie zadziała.

Jak zawsze: Sprawdź, czy backup z czasów iOS 8 nie został nadpisany

Jeżeli został to będziesz mieć problemy z przywróceniem danych po odtworzeniu. Backupy nie działają wstecz.

Jak to sprawdzić? Wejdź w preferencje iTunes, następnie w zakładce Urządzenia zwróć uwagę na datę wykonania kopii zapasowej.

Zrzut ekranu 2015-09-15 o 20.50.01

Jeżeli data jest nowsza niż data i godzina aktualizacji do iOS 9, to możliwość wykonania backupu będzie utrudniona.

Jeżeli jest nowsza, nie martw się. Takie dane jak kontakty, notatki, wydarzenia w kalendarzu zostaną przywrócone.

Pobierz system iOS 8.4.1

Teraz należy pobrać system na nasze urządzenie. System możesz pobrać z tej strony. Jeżeli nie masz pewności jaki system jest dla Twojego urządzenia (np. iPhone 5s GSM a iPhone 5s CDMA) to wystarczy skonsultować się z Google 😉

Przystąp do działania.

Uruchom iTunes. Podłącz swoje urządzenie do komputera. Natychmiast anuluj synchronizację jeżeli się rozpocznie. Wyłącz funkcję Znajdź mój iPhone. Kliknij przycisk Odtwórz iPhone’a wciskając jednocześnie klawisz Alt na Macu lub Shift na Windowsie. Wskaż pobrany obraz systemu. Gotowe. Reszta robi się sama.

Na koniec przywróć dane.

Jeżeli to możliwe, przywróć backup swojego iUrządzenia. Wszystko powinno samo się przywrócić. Jeżeli jednak kopii zapasowej nie da się wgrać, wystarczy zalogować się na konto iCloud. Z niego przywrócić backup lub po prostu skonfigurować iUrządzenie jako nowe. Takie dane jak kontakty itp. zostaną automatycznie przywrócone.

Gotowe!

Mamy nadzieję, że pomogliśmy! Dajcie znać w komentarzach czy ten sposób był dla was przydatny! Zachęcamy do dyskusji!

To Top