Informacje i nowości

Apple udostępnia API Multipeer Connectivity także na OS X Yosemite

W iOS 7 Apple udostępniło funkcję Multipeer Connectivity, która pozwala iUrządzeniom znajdującym się w pobliżu na komunikację, nawet bez dostępu do tradycyjnego połączenia internetowego. Deweloperzy mogli wykorzystać to w swoich aplikacjach do transmisji danych pomiędzy urządzeniami, a najlepszymi przykładami wykorzystania funkcji są aplikacje: iTranslate Voice[itunes id=522626820 type=price] wykonująca tłumaczenia w czasie rzeczywistym i przesyłająca na drugie urządzenie oraz FireChat[itunes id=719829352 type=price] pozwalająca na komunikację użytkowników znajdujących się w sąsiędztwie.

Teraz, Apple wprowadza API Multipeer Connectivity również w systemie OS X, począwszy od Yosemite, a co najważniejsze, komunikacja będzie możliwa także między platformami iOS i OS X. 

Multipeer Connectivity

Podczas jednej z sesji WWDC, Apple zaprezentowało przykład aplikacji na komputery Mac, która przyjmowała zdjęcia udostępniane przez aplikację na iOS za pomocą Multipeer Connectivity. To co najważniejsze, aby nawiązać połączenie, urządzenia nie muszą korzystać z taj samej sieci Wi-Fi, czy w ogóle jakiejkolwiek sieci.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/06/05/apple-brings-multipeer-connectivity-to-mac-enables-cross-platform-nearby-networking-w-ios/]

To Top