Patenty Apple

Ogniwa słoneczne jako czujnik natężenia światła w iUrządzeniu

Ogniwa słoneczne

Apple wciąż poszukuje różnych sposobów na wykorzystanie ogniw słonecznych w poprawie funkcjonowania urządzeń elektrycznych. Firma złożyła w Biurze Patentów i Znaków Towarowych USA wniosek patentowy, w którym opisuje użycie ogniw słonecznych jako czujników natężenia światła w otoczeniu iPada, iPhone’a lub innego urządzenia wyposażonego w wyświetlacz. Wniosek został złożony już w grudniu 2012, ale opublikowano go dopiero kilka dni temu.

Zastosowanie takiego rozwiązania i przeniesienie czujnika oświetlenia, który w iPhone’ie znajduje się obecnie w obudowie nad wyświetlaczem, do samego wyświetlacza, może pozwolić na zmniejszenie górnego panelu na rzecz ekranu bądź mniejszych wymiarów urządzenia.

Zgodnie z dokumentem, ogniwa słoneczne mogą „wyczuwać” światło i przekazywać informacje do układu sterującego jasnością wyświetlacza. Oczywiście ogniwa byłyby także, a raczej – przede wszystkim, wykorzystywane do ładowania baterii urządzenia.

Jest to już kolejny wniosek patentowy Apple dotyczący ogniw słonecznych zintegrowanych z wyświetlaczem urządzenia, więc jest bardzo możliwe, że już niedługo zobaczymy zastosowanie technologii w praktyce.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/06/05/solar-cell-ambient-light-sensor-patent/]

To Top