Plotki

Nowy iPad trafi do produkcji jeszcze w czerwcu. Czego możemy się po nim spodziewać?

iPad Air

Według koreańskiej strony ETNews, w tym miesiącu ruszy produkcja komponentów do nowej generacji iPada Air. 

Oczekuje się, że kolejna generacja tabletu Apple będzie posiadać ten sam design i 9,7-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 px. LG ma rozpocząć produkcję ekranów jeszcze w czerwcu, a Samsung i Sharp w przyszłym miesiącu.

Chociaż w zewnętrznym wyglądzie nowego iPada raczej nie zobaczymy znaczących zmian (może poza Touch ID, który najprawdopodobniej się tam znajdzie), to oczywiście możemy spodziewać się pewnych ulepszeń sprzętowych. Oprócz wspomnianego czytnika linii papilarnych, najważniejszą zmianą będzie zapewne ulepszony procesor A8, który jeszcze bardziej zwiększy wydajność urządzenia. Myślę, że to także dobry moment, aby Apple zwiększyło ilość pamięci RAM, która w oficjalnych specyfikacjach jest całkowicie pomijana.

Kolejną zmianą, według doniesień, ma być zmodernizowana tylna kamera, o rozdzielczości 8 Mpx, zamiast obecnej, 5-megapikselowej. To oczywiście przełoży się na lepszą jakość zdjęć i być może również nowe tryby aplikacji Aparat, która wykona wtedy zdjęcia panoramiczne i filmy poklatkowe. Dla mnie, jest to jednak rzecz całkowicie zbędna i tylna kamera w iPadzie mogłaby dla mnie w ogóle nie istnieć, jeśli przełożyłoby się to nawet na minimalnie niższą cenę. Jednak Apple, ostatnio, bardzo często pokazywało w swoich reklamach iPada właśnie podczas używania kamery, przy okazji korzystania z różnych specjalistycznych aplikacji, więc zwiększenie jakości aparatu jest, według mnie, więcej niż pewne.

Jeśli Apple będzie trzymać się obecnego harmonogramu, nowe iPady powinny zostać zaprezentowane w październiku.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/06/11/ipad-air-camera-improvements/]

To Top