Informacje i nowości

Tim Cook jako CEO Apple

Tim Cook

Osoba Tima Cooka, jako CEO Apple, wśród wielu wciąż wzbudza wątpliwości i na pewno nieraz spotkaliście się z opiniami, jak wiele brakuje mu w porównaniu ze Steve’em Jobsem. The New York Times opublikował niedawno materiały, które charakteryzują obecnego prezesa spółki i wskazują, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika, Tim nie jest tak silnie związany z każdym drobiazgiem podczas powstawania nowych produktów i woli powierzać pieczę nad nimi swoim dyrektorom. Nie oznacza to oczywiście, że Tim nie jest w ogóle w to zaangażowany. Jako przykład podawany jest tutaj iPad mini, którego projektem zajmował się Cook i ostatecznie doprowadził go do realizacji i wprowadzenia produktu do sprzedaży.

Pan Cook uważał, że świat pokocha mniejszy i tańszy tablet – mówi Robert A. Iger, prezes Disney’a i członek zarządu Apple. Był to produkt, który według pana Jobsa nie miał miejsca na rynku. 

Cook nie skomentował informacji opublikowanych przez NYT. Na ich temat wypowiedział się natomiast Jony Ive, który powtórzył raz jeszcze, że Apple jest takie samo jak wcześniej.

Szczerze mówiąc, nie sądzę, że coś się zmieniło – mówi Ive. Ludzie czuli dokładnie ten sam kierunek, kiedy pracowaliśmy nad iPhone’em. 

Jony Ive podkreśla także, że Tim Cook nie zaniedbuje misji Apple, jaką jest innowacyjność.

O ile pan Jobs był maniakiem, jeśli chodzi o projektowanie, pan Cook poddaje projekty „cichemu rozpatrzeniu” – mówi Robert A. Iger, cytując Jony’ego Ive’a. Pan Cook trawi rzeczy ostrożnie, powoli, a pan Ive mówi, że „świadczy to o tym, że on wie, że to ważne”.  

Nie jest to pierwszy raz, kiedy w wypowiedziach czołowych pracowników Apple i najbliższych współpracowników Steve’a pojawiają się zapewnienia, że w firmie nic nie uległo zmianie, a wartości, które cenił Jobs, wciąż stoją na pierwszym miejscu. Czy tak jest jednak rzeczywiście? A może to tylko część pijarowej strategii, która ma na celu jak najdłużej ukrywać fakt, że bez Jobsa, to nie jest już to samo Apple, które ceniło i kochało tak wielu fanów?

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/06/15/ive-says-i-dont-think-anything-changed-in-new-report-on-cooks-leadership/]

To Top