Co słychać u konkurencji

Microsoft chce, aby Cortana działała także na iOS i Androidzie

Cortana

Cortana jest asystentem głosowym stworzonym przez Microsoft, który został wydany wraz z Windowsem Phone 8.1. Jak jednak się okazuje, nie jest to jedyny system, na którym ma działać Cortana. Według raportu Search Engine Land, Microsoft planuje wprowadzić swoją usługę także na iOS oraz Androida.

Marcus Ash, Windows Phone Group Program Manager, podczas konferencji SMX w Seattle, powiedział, że firma chce, aby Cortana była jak najpowszechniejsza i pokonała bariery geograficzne (językowe) i platformowe.

Cortana

Obecnie Cortana jest oparta o wyszukiwarkę Bing i technologię Tellme służącą do rozpoznawania i przetwarzania mowy, którą Microsoft nabyło w 2009 roku. Oprócz wyszukiwania informacji na zadane przez nas pytania, Cortana posiada także inne funkcje i może pełnić rolę naszej wirtualnej sekretarki – zapisywać notatki, informacje o odwiedzonych miejscach, a także przypominać o spotkaniach, czy ważnych datach.

Gdyby tylko Microsoftowi udało się wprowadzić Cortanę na iOS i do tego obsłużyć języki, które pomija Apple, wirtualna asystentka z Redmond mogłaby zyskać naprawdę olbrzymią popularność i poważnie zagrozić Siri. Microsoft, Apple – z niecierpliwością czekam na Wasze dalsze ruchy.

[margin_border /]

Jeśli chcesz zobaczyć porównanie działania Cortany z Siri i Google Now, zajrzyj tutaj.

[source url=http://www.macrumors.com/2014/06/13/cortana-ios/ name=”MacRumors”]

 

To Top