Plotki

iWatch z 2,5-calowym ekranem i bezprzewodowym ładowaniem

iWatch

Reuters, powołując się na źródła zaznajomione z projektem „iWatch”, opublikował szereg informacji dotyczących tego, jak ostatecznie ma wyglądać urządzenie.

Po pierwsze, urządzenie ma posiadać 2,5-calowy ekran, co jest rozmiarem znacznie większym niż ten, jaki pochodził z wcześniejszych plotek. Jakiś czas temu sugerowano, że iWatch będzie dostępny w dwóch rozmiarach – z ekranem 1,3″ i 1,6″, co mogłoby odpowiadać wersji damskiej i męskiej. Zasugerowany przez Reuters rozmiar jest taki sam, jak np. w iPodzie nano. W przypadku iWatcha ekran może być wygięty, co nieco zmniejszy go pod względem wizualnym.

Oprócz dotykowego interfejsu (zresztą chyba nikt nigdy nie spodziewał się, że byłby inny), urządzenie ma posiadać możliwość bezprzewodowego ładowania, oraz wiele czujników, w tym takie, które będą monitorować tętno użytkownika, pracę serca, jakość snu, itp.

Reuters informuje również, że chociaż z niektórych funkcji iWatcha będzie można korzystać niezależnie, to tak naprawdę, aby wykorzystać w pełni jego możliwości, potrzebne będzie urządzenie z iOS. W przypadku sparowania go np. z iPhone’em, będziemy mogli skorzystać z obsługi wiadomości, czy rozmów głosowych. Oczywiście nie ma się co spodziewać, że iWatch będzie współpracował z konkurencyjnym sprzętem – kompatybilny będzie wyłącznie z iUrządzeniami.

Masowa produkcja ma rozpocząć się w lipcu, natomiast premiery iWatcha powinniśmy spodziewać się w październiku.

[margin_border /]

Aktualizacja – 20.06.2014 10:50

The Wall Street Journal opublikowało kilka dodatkowych informacji uzupełniających raport Reutersa. WSJ uważa, że urządzenie będzie dostępne w kilku rozmiarach (co nie wyklucza tego, że wśród nich znajdzie się 2,5″) i będzie posiadało ponad 10 różnych sensorów śledzących nasz ruch i zdrowie. Większość z nich ma wprowadzać funkcjonalności, które daleko wykraczają poza to, co możemy oglądać w smartwatchach dostępnych obecnie na rynku.

Produkcją urządzenia ma zająć się tajwańska firma Quanta Computer, z którą Apple współpracuje już od dłuższego czasu. Według źródeł, na jakie powołuje się WSJ, Apple planuje wyprodukować do końca tego roku 10 do 15 milionów sztuk zegarków.

[source url=http://www.macrumors.com/2014/06/19/iwatch-2-5-inch-screen-july-production/ name=MacRumors][source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/06/20/iwatch-multiple-sizes-more-10-sensors/]

To Top