Gry na iOS i OS X

Nowy zwiastun Age of Empires: World Domination

Age of Empires: World Domination

Zapewne większość osób czytających ten artykuł pamięta, gdy na starych komputerach grało się w pierwszą część Age of Empires. Teraz, po prawie 20 latach, światło dzienne ma ujrzeć Age of Empires: World Domination, wydane na urządzenia mobilne z iOS, Android oraz WP! Z okazji zbliżającej się premiery, która jest wyznaczona na lato tego roku, twórcy udostępnili nowy materiał wideo z rozgrywki.

[youtube id=”tOsK-ooTZGg”]

Dla tych, którzy nie pamiętają lub nie zaznajomili się jeszcze z serią, jest to gra, w której kierujemy losami naszej cywilizacji – rozbudowujemy ją, odkrywamy nowe technologie, podbijamy inne nacje itd. KLabGames obiecało, że skupi się głównie na aspektach taktycznych i strategicznych, przystosowując serię do urządzeń z dotykowym ekranem.

Zapewne większość fanów woli AoE w dwuwymiarowej oprawie, jednakże  KLabGames postawiło na coś, co stoi pomiędzy grafiką 3D, a 2D, tak jak to miało miejsce w przypadku Age of Empires III. Mi osobiście to nie przeszkadza, lecz fajniej byłoby poczuć klimat pierwszych dwóch części. 

Najbardziej martwi mnie jednak fakt, że jest to gra darmowa. Co za tym idzie, na pewno pojawią się mikropłatności, lecz mam nadzieję, że nie będzie ich zbyt dużo…

Podsumowując, osobiście, po obejrzeniu materiału wideo, mam trochę obaw co do tego tytułu i miejmy nadzieję, że nie pogrąży on serii, a wzniesie ją na nowy poziom.

Co z tego wyniknie? Przekonamy się latem tego roku!

[appstore id=”Age_of_Empires_World_Domination” name=”Age of Empires: World Domination” premiere=”Lato 2014″]

To Top