Plotki

Poważne wady produkcyjne części do iPhone’a 6 mogą opóźnić jego premierę

iPhone 6

Jeszcze wczoraj mogliśmy przeczytać o planach Apple dotyczących wydania nowego iPhone’a 6 – rzekomo nowy smartfon ma trafić do sklepów 19 września. O ile sama data jest bardzo prawdopodobna, to niestety teraz pojawiły się wątpliwości, czy firmie uda się utrzymać ten termin…

iPhone 6 ma przede wszystkim posiadać większy ekran (4,7″ i 5,5″). Zmianie ma ulec także ogólny design urządzenia, a wszystko to przekłada się także na spore zmiany konstrukcyjne. Cztery poprzednie generacje urządzeń, mimo tego, że po drodze ekran również uległ zwiększeniu, było do siebie bardzo podobne. Z pewnością było to duże ułatwienie nie tylko dla Apple, ale i dla podwykonawców. Teraz, kiedy przecieki wskazują na wiele istotnych zmian w wyglądzie, nie trudno o to, aby coś poszło źle. Firma z Cupertino z pewnością będzie dbać o to, aby do sprzedaży nie trafiła żadna wadliwa seria, ale wykluczyć tego nie można. Zwłaszcza, jeśli produkcja będzie odbywać się w pośpiechu.

A to, że tak będzie, jest niestety bardzo prawdopodobne. Według chińskiego Economic Daily News, firma Catcher Technology, odpowiedzialna za produkcję obudów do nowych iPhone’ów, dostarczyła zamówienie z poważnymi wadami. Apple odrzuciło ponoć wyprodukowany przez nich części i szybko złożyło nowe zamówienie w Jabil i Foxconnie.

Problem dotyczy najprawdopodobniej anodowania metalowych elementów obudowy i niestety nie jest to sprawa, którą można szybko naprawić. Według EDN, zmiana technologii (maszyn) i procesu produkcji może zająć 2-3 miesięcy, co oznacza, że firma Catcher Technology nie rozpocznie realizacji żadnego nowego zamówienia przed datą wydania iPhone’a 6. O ile oczywiście ta data zostanie w zaistniałej sytuacji w ogóle zachowana.

Niestety to wszystko może oznaczać, że albo premiera nowego iPhone’a 6 zostanie przesunięta w czasie, albo w dniu premiery ilość dostępnych egzemplarzy może być bardzo ograniczona.

[source url=http://www.cultofmac.com/285046/manufacturing-problems-make-iphone-6-hard-find-launch/ name=”Cult of Mac”]

To Top