Plotki

Apple stworzy urządzenia dla inteligentnych domów

iHome by Martin Hajek

Serwisy The Information oraz 9to5Mac donoszą, jakoby Apple rozpoczęło pracę nad sprzętem, który będzie w pełni kompatybilny z iOS 8 i stanie się niejako standardem w inteligentnych domach.

Specyfikacja urządzeń nie jest jeszcze znana, lecz Apple twierdzi, że są już dawno po fazie projektowej i aktualnie przeszli do etapu testów. Jak wiadomo, w ofercie firmy z Cupertino znajduje się obecnie Apple TV, które mogłoby spełniać funkcję centrum sterowania opartego o HomeKit, jednakże Chris Breen z Macworld jest zdania, że ambicje pracowników Apple pracujących nad tym projektem wykraczają zdecydowanie dalej:

Według źródeł, Apple nie chce bezpośrednio konkurować z Nest od Google, ponieważ myśli, że uda im się stworzyć urządzenie, które będzie mieć większą ilość funkcji niż termostat czy czujnik dymu. Może to być zaawansowany system dźwiękowy lub panel kontrolny. Możliwe również, że dopiero co przejęte Beats może mieć w tym spory udział.

Być może już niedługo do oczekiwanego iWatcha oraz 12-calowego MacBooka Air dołączy nowe, nieznane jak dotąd urządzenie, które będzie w pełni współpracować z HomeKit? Możliwe, że o tym, czym jest właściwie to urządzenie, dowiemy się niebawem, przy okazji październikowej prezentacji.

[margin_border /]

Grafika przedstawia koncept urządzenia iHome, stworzony przez Martina Hajeka.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/06/26/apple-smart-home-hardware/”]

To Top