Gry na iOS i OS X

Nowości gier iOS. Przegląd 43.tygodnia

W AppStore zmiany i nowości. W zeszłym tygodniu na podium królowało studio Rovio Entertainment ze swoją latającą produkcją. Nie jeden użytkownik roztrzaskał zapewne w amoku swoją iZabawkę, co wznosi grę na miejsce pierwsze. Mowa o RETRY, a podtrzymuje to fakt, że gra jest naprawdę wciągająca. Zapraszamy do zestawienia trzech najprzyjemniejszych, naszym zdaniem, produkcji zeszłego tygodnia na platformę iOS.

Retry

Tak jak wyżej wspominałem chodzi o przegrywanie. W zakamarkach jakie ma pokonać nasz samolot można sobie dobrze podnieść ciśnienie i wprowadzić w stan przedzawałowy. Tak jak w przypadku „Flappy Bird” poziom trudności czyni z gry absolutny hit. Choć platforma ma dużo większe możliwości to grafika stylizowana na lata 90 świetnie oddaje ich klimat i jest powrotem do korzeni gatunku. Mistrzowska jest również  16-bitowa muzyka, którą każdy pamięta z Pegazusa. Jeśli nie macie dziewczyny możecie potraktować grę jako symulator stanu nerwowego faceta podczas gdy jego wybranka, nie wiedzieć czemu, jest śmiertelnie obrażona. Stan podgorączkowy murowany.

[half]retry2[/half] [half_last]retry1 [/half_last]

[appstore id=853027301]


Agents of Storm

To gra z gatunku strategii z domieszką akcji, ubrana w bardzo smaczną oprawę 3d. Przejmij dowództwo nad bazą operacyjną na pozornie bezpiecznych, lazurowych wodach. Uzbrój się po zęby w nowoczesne technologie i chroń swój dobytek przed nieproszonymi gośćmi. Skacz na spadochronie i ląduj w środku akcji, gromiąc wroga najlepiej wyszkolonymi jednostkami. Moc zabawy i świetną przygodę zagwarantują Wam efektowne wybuchy i dynamika, której w grze naprawdę nie brakuje. Produkcja ma świetną grywalność, a kapitalnej grafiki dostarczy nowe środowisko graficzne Metal, widoki zapierają dech w piersiach. Więcej o Metal znajdziecie -> tutaj.

[half]agentofstorm2[/half][half_last]agentofstorm[/half_last]

[appstore id=767369939]


Splot

Na koniec przygotowałem wartką produkcję studia Frozenbyte. Gra na pograniczu platformówki i wyścigów. Bardzo przypadła mi do gustu, a to pewnie przez sentyment do tego typu gier. Wcielamy się w małego, okrąglutkiego kosmitę, którego statek rozbił się na odległej planecie. Mamy za zadanie ocalić swoją populację zanim zostanie zjedzona przez głodnych i nikczemnych Blob Króli. Turla się, odbija i skacze po kolorowych levelach, które aż jeżą się od wrogów. Super działa system upgreade’ów. Dają one ekstra moce naszemu koledze z kosmosu i uatrakcyjniają rozgrywkę. Poznaj 56 poziomów razem ze Splotem. Gra płatna, ale dla fanów platformówek zdecydowanie warta swej ceny. Polecam gorąco!

[half]splot1[/half] [half_last]splot2[/half_last]

[appstore id=448754945]

[source name=AppStore url=https://www.apple.com/pl/itunes/]

To Top