Aplikacje na iOS i OS X

Nowości aplikacji dla iOS. Tydzień 45

Kochani, jak przystało na zakończenie tygodnia przygotowaliśmy nowości aplikacji dla iOS. Wybraliśmy te najciekawsze naszym zdaniem produkcje. W rankingu na pewno powinna zagościć aplikacja Sleep Better, ale dla niej poświęciłem osobny artykuł, który znajdziecie /tutaj/. Na to konto rozpoczniemy naukę języków, pobierzemy fotograficzny niezbędnik oraz skupimy się nad niecodzienną aplikacją Molecues, Theodora Grey’a. Zapraszam.

Busuu Nauka Języków

Bardzo przydatne i ambitne narzędzie, o bardzo minimalistycznym i przejrzystym interfejsie. Jest to kluczowe przy aplikacjach do nauki języków. Do wyboru mamy takie języki jak niemiecki, francuski, hiszpański, portugalski, czy nawet turecki i oczywiście angielski. Niestety jeszcze brak języków skandynawskich. Mam nadzieje, że się to zmieni w miarę rozwoju platformy. Kursy składają się z kategorii tematycznych, ćwiczeń, obrazów, gier, skojarzeń, a co najważniejsze uczą poprawnej wymowy. Do lekcji dołączone są pliki audio. Aplikacja ma również funkcje przypomnień, by odpowiednio często przysiadać do nauki języka. Teraz Twój iPhone zrobi z Ciebie poliglotę.

[fourth]bussu3[/fourth] [fourth]busuu[/fourth] [fourth]busuu2[/fourth] [fourth_last]busuu1[/fourth_last]

[appstore id=379968583]


 

ProCam2

Pod lupę wzięliśmy ProCam2. Producent ostatnio odświeżył temat, dając nam w cenie pięciu euro możliwość obsługi i robienia zdjęć w formacie 4K , dla urządzeń iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Narzędzie oferuje więcej możliwości niż standardowe oprogramowanie iPhone’a. Mamy dużo więcej opcji, między innymi automatyczne filtry obrazu, stylu fotografii czy wybór rozdzielczości. Jak przekonuje producent, cena obniżona o 50% powinna jeszcze bardziej zachęcić do zakupu. Absolutny „must have” dla każdego miłośnika fotografii. Dzięki ProCam2 można wydobyć z siebie dusze artysty. Ale też bez konieczności późniejszej obróbki, otrzymać efekciarskie zdjęcia.

[fourth]procam3[/fourth] [fourth]procam1[/fourth] [fourth]procam4[/fourth] [fourth_last]procam2[/fourth_last]

[appstore id=730712409]


 

Molecules by Theodore Grey

Jest to świetnie sprzedająca się aplikacja, poszerzająca naszą wiedzę z zakresu otaczającego świata. W interaktywny sposób poznamy związki zachodzące w naszym otoczeniu na poziomie atomowym. Odpowiemy na nurtujące nas pytania związane z chemią czy fizyką. Aplikacje można by wciągnąć w kategorię interaktywnej książki . Molekułami można się bawić, wyginać, rozdzielać, tworząc przy tym różne związki, o których aplikacja z miłą chęcią nam opowie. Zrobi to niestety w języku angielskim. Warta uwagi, choć nieco droga aplikacja. Z drugiej strony wiedza kosztuje, a rozrywkę kupimy za grosze. Skupiłem się na aplikacji ze względu na formę, która jest ciekawym rozwiązaniem. Uważam ją za bardzo przyszłościową, jeśli chodzi o edukację. Być może w App Store zapanuje moda na interaktywną naukę, która obrazowo uzmysłowi nam jak działają pewne mechanizmy świata.

[fourth]molecues1[/fourth] [fourth]molecues2[/fourth] [fourth]molecues3[/fourth] [fourth_last]molecues4[/fourth_last]

[appstore id=923383841]

[source name= AppStore url=http://www.apple.com/pl/itunes/]

To Top