Sprzęt Apple i akcesoria

Pianino do iPada. Czyli zrób to sam!

Potrzeba matką wynalazków.

Programista Adam Kumpf napotkał pewien problem, chciał grać jak na pianinie na swoim iPadzie ale był bardzo przywiązany do fizycznej klawiatury fortepianowej. Bohater tego artykułu nie poddał się jednak, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystać nietuzinkową wiedzę inżynierską do zaprojektowania własnych klawiszy, wykonanych z użyciem przedmiotów codziennego użytku, znalezionych w gospodarstwie domowym. Obmyślił i zaplanował wykonanie fizycznej i funkcjonującej klawiatury, która będzie spisywać się jak ta prawdziwa. To pianino do iPada jest po prostu kapitalne!

[half]ipad pianino2[/half] [half_last]ipad pianino[/half_last]

Pianino do iPada – zrób to sam.

Klawiatura przypominająca instrument wykonana jest z folii aluminiowej, spinaczy do bielizny, taśmy i gumki recepturki. Łącznie tworzą one drewniane klawisze, które symulują dotyk palców na ekranie. Wynalazek spisuje się świetnie, a sam ojciec projektu stwierdza, że jest nawet komfortowy w użytkowaniu. Zobaczcie sami klawiaturę w akcji. Osobiście pomysł rozłożył mnie na łopatki.

[youtube id=Eb_b5BGs3VE]

Kumpf opisuje swój domowy projekt w ostatnim blogu i zawiera więcej szczegółów na jego stronie Instructables – dla tych, którzy chcieliby spróbować własnych sił w montażu „pianina”. Choć jego wersja jest zgodna tylko z aplikacjami muzycznymi, to może dla kogoś być inspiracją do stworzenia kolejnego zaskakującego projektu.

[source name=Instructables url=http://www.instructables.com/id/Clothespin-Piano-for-iPad/]

To Top