Sprzęt Apple i akcesoria

OneCue z Apple TV. Kontroluj gestami

Kontroluj gestem.

Wiemy, że Apple jest zainteresowane wdrożeniem technologi ruchu. Technologii, którą do tej pory zainstalowała w swoich konsolach Xbox, firma Microsoft. Kto wie może w przyszłości zobaczymy urządzenia Mac i iPhone, potrafiące rozpoznać gesty. Jeśli chcesz zacząć, już teraz możesz obsłużyć swoje Apple TV za pomocą sprytnej dostawki. Panuj gestami nad całym kinem domowym i wszystkimi urządzeniami obok telewizora. Poznaj OneCue.

Onecue jest to w zasadzie pilot uniwersalny, ale zamiast żyć pomiędzy poduszkami kanapy, przymocowany jest na górze telewizora, skanuje pokój i wykrywa dźwięk, wykrywa również ruch. Przypomina i działa podobnie jak „Kinect” bezdotykowy kontroler dzieła Microsoft’u. Gdy wykryje obsługiwany gest (zmiana kanału, przejście do menu lub zwiększenie głośność) bez chwili wątpienia, przechodzi do działania. Oczywiście, Onecue nie pracuje wyłącznie z Apple TV. Można również sterować systemem oświetlenia firmy Philips Hue. Kontroler może być umieszczony w dowolnym miejscu w salonie. Posiada wbudowany 3-calowy wyświetlacz LCD, który pozwala na szybki podgląd jego pracy.

[youtube id=_1QnnRn47r0]

Przypuszczam że Apple w końcu wdroży technologię wykrywania ruchu do wszystkich swoich urządzeń, ale w międzyczasie, Onecue można zamówić za 129,99 dolarów. Biorąc pod uwagę, że pilot do Apple TV łatwo zgubić, po co czekać.

[source name=Cnet url=http://www.cnet.com/products/eyesight-onecue/]

 

To Top