Informacje i nowości

iPhone powinien być tańszy. Sugeruje Mark Zuckerberg

Internetowe przepychanki gigantów.

CEO Facebook’a Mark Zuckerberg skrytykował Apple, określając Tima Cooka „śmiesznym” w nawiązaniu do cen produktów z logiem nagdryzionego jabłuszka. Ma być to rzekoma odpowiedź na październikowy komentarz szefa Apple odnośnie polityki portali społecznościowych.

Gdy serwis online jest darmowy, nie jesteś klientem i odbiorcą. Stajesz się produktem.

 Oznajmił CEO Apple, a Zuckerberg najwyraźniej doszukał się ataku w jego stronę. Oto pełna pretensji odpowiedź, założyciela portalu społecznościowego.

Frustruje mnie fakt, że wiele osób coraz częściej, utożsamia się z daną firmą patrząc przez wzorce modeli biznesowych i rzekome dopasowanie do potrzeb klienta. Myślę, że to najbardziej absurdalne pojęcie. Myślisz że płacąc firmie Apple za ich produkty, żyjesz w jakiś sposób w zgodzie z nimi? Gdyby tak było, ich produkty były by o wiele tańsze! 

Tim Cook komentował nieprzyjemne dla firmy wydarzenie, w wyniku którego wyciekły prywatne zdjęcia dziesiątek gwiazd i celebrytek. Przekonywał również, do swojej dbałości na temat prywatności i poufności danych, które według niego obecnie są jednymi z najbardziej pilnowanych i kluczowych spraw w firmie. Skomentował, iż inne korporacje skupiają się głównie na gromadzeniu danych użytkownika, wykorzystywania ich później do reklam i obracania ich w podstawowe źródło dochodów. 

W swoim nowym wywiadzie dla TIME Zuckerberg opisuje reklamy jako „zło konieczne”.

Naszą misją jest łączenie każdego człowieka na świecie. Nie zrobisz tego bez odpowiednich środków finansowych.

Widzimy jak wielkie emocje Apple wzbudza nawet wśród najbardziej tęgich głów. Te emocje z kolei prowadzą niejednokrotnie do złych relacji między korporacjami. Osobiście uważam, że obydwie strony mają w pewnych aspektach absolutną rację, lecz  delikatna krytyka przyda się zarówno Apple jak i Facebookowi. W końcu, nie można mieć wszystkiego. [source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/305232/mark-zuckerberg-fires-shots-at-apple-in-time-interview/]

To Top