Poradniki i tutoriale

OS X Poradnik użytkownika – System Apple za pan brat!

Może ktoś z Was przymierza się do zakupu swojego pierwszego Maca? Jeżeli wcześniej nie mieliście styczności z systemem OS X, pasowało by się nauczyć podstaw tego świetnego  systemu od Apple. Jest wiele podręczników dotyczących obsługi OS X, lecz najkrótszym, a przy tym mający bardzo dużo przydatnej treści jest darmowy Poradnik użytkownika OS X od Mateusza Krawczyka (AppleNaYouTube).

E-book zadebiutował w iBooks Store w lipcu tego roku i premiera została oznajmiona przez samego autora na swoim kanale:

[youtube id=LtMT2w1nfjE]

Po opublikowaniu filmu widzowie kanału i nie tylko, rozpoczęli pobieranie książki na swoje Maki i iPady, przez co książka w ciągu kilku dni dotarła na pierwsze miejsce wśród darmowych książek w Polskim iBooks Store i utrzymywała tą pozycję przez dość długi czas.

Ale przejdźmy do konkretów. Książka została podzielony na 9 działów: Wprowadzenie, Interfejs OS X, Podstawowe programy, OS X na co dzień, Bezpieczeństwo na Maku, Triki i przydatne wskazówki, Odpowiedniki programów, „Must Have” na Maca oraz Podsumowanie.

Pozycja jest krótka ale treściwa. Została napisana prostym i zrozumiałym językiem, przez co utrzymuje ona uwagę czytelnika. Każda porada czy opis zawierają dołączone zdjęcie, obrazujące daną funkcję. Autor opisuje też różnego rodzaju triki takie jak łatwy dostęp do emotikon, tworzenie własnych skrótów klawiszowych itp.

Podsumowując, książka Mateusza jest z pewnością godna polecenia każdemu użytkownikowi systemu OS X, gdyż streszcza ona większość możliwości systemu do jednej, mało ważącej książki, którą szybko przeczytamy i łatwo zapamiętamy przydatne porady z tej lektury. Poświęcimy chwilę na lekturę co zaoszczędzi nam wiele czasu poświęconego na samodzielną naukę metodą prób i błędów. Zapraszam do pobierania i czytania!

[appstore id=898439069]

[source name=YouTube url=http://youtube.com/TheMati796 Type=Wideo]

[source name=”Mateusz Krawczyk” url=http://twitter.com/matthewkrawczyk]

To Top