Aplikacje na iOS i OS X

Sterowanie w Mac, za pomocą Pada od Xbox

Komfort grania.

Jeśli kiedykolwiek zasatanawialiście się aby użyć kontroler konsoli Xbox by móc było grać w gry na Mac’u. Oczywiście jest taka możliwość. Kompatybilny jest kontroler od starej dobrej 360, jak i nowego Xbox’a One. Wszystko dzięki nowej aplikacji, która niedawno pojawiła się na GitHub. Program do kontrolera Xbox One stworzony został przez użytkownika Guilherme Araújo.

Komunikacja USB odbywa się za pomocą IOKit. Dane z pada odczytywane są co 5 ms, cały czas aplikacja szuka zmian w kontrolerze.

Chociaż obecnie istnieje kilka błędów, co oznacza, że ​​niektóre gry nie będą działać z kontrolerem, Araújo zapewnia, że będzie on nadal pracować nad aplikacją aby dodać ulepszenia. Pracuje nad takimi funkcjami jak obsługa dodatkowych kontrolerów, czy automatyczne połączenia. Sensowność projektu i szerokie grono odbiorców z pewnością dodadzą skrzydeł w pracy nad aplikacją.

[half]Xbox-One-gamepad[/half] [half_last]pic-640x350[/half_last]

To jest projekt w trakcie realizacji, który z pewnością będę ulepszał. z bieżącej fazy beta do wersji ostatecznej.Użyteczność i kompatybilność to główne cele na teraz.

Zapewnia deweloper.

Oczywiście to daleki krok, dzięki któremu kontrolery do gier wideo są dostępne dla właścicieli komputerów Mac. Dla mnie osobiście konsole oddają najlepszy klimat rozgrywki. Gry są przygotowywane pod konsole a nie na odwrót. Nie musimy martwić się wymaganiami systemu. I zawsze jesteśmy zadowoleni ze zoptymalizowanej grafiki. Jak to bywa w przypadku wymagań i optymalizacji, często pod daną grę musimy budować komputer. Dlatego o bardzo wymagających grach na Mac, lepiej zapomnieć.
[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/305951/simple-tweak-lets-use-xbox-one-controller-mac/#0ZhKpVq0u8ICEEjL.99]

To Top