Informacje i nowości

Breathometer. Twój iPhone powie wszystko o Twoim zapachu z ust

Przed Wami bardzo przydatny, aczkolwiek obrzydliwy gadżet. Możliwe, że jeszcze w 2015 roku po raz pierwszy zadebiutuje urządzenie badające jakość naszego „wydechu”.  Breathometer Mint to inteligentne urządzenie, które udało się zaprojektować zgodnie z pierwotnymi założeniami, a następnie stworzono działający prototyp mający szanse pojawić się w masowej sprzedaży. Głównym zadaniem czujnika jest rozpoznanie czy jesteś jedną z osób cierpiących na poranny oddech. Zmierzymy również poziom nawodnienia organizmu.

Jak to działa?

Zasada działania jest banalnie prosta. Aby korzystać z „oddechomierza”, wystarczy umieścić go w ustach i dmuchąć, jeśli odczekamy kilka sekund, będziemy mogli odczytać wyniki na dedykowanej aplikacji dla urządzeń iOS. Sam gadżet działa dzięki detektorom poziomu siarkowodoru i merkapthanu metylu. Duże stężenia tych substancji chemicznych dają nam jasny sygnał, że pora na wizytę u dentysty. W ten sposób, Breathometer może rzeczywiście okazać się bardzo przydatny. Twórcy urządzenia przypominają, że dobra higiena jamy ustnej i cykliczne wizyty u stomatologa mogą zapobiec nieświeżemu oddechowi, próchnicy zębów czy chorobom dziąseł. Słaba higieny jamy ustnej niejednokrotnie przyczynia się do dużo bardziej poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zawały serca, wylewy i cukrzyca.

[vimeo id=115900304]

Twórcy Breathometr’a obecnie zbierają pieniądze na realizacje masowej produkcji i dystrybucję. Jeżeli koncepcja wydaje się Wam interesująca można /tutaj/ odwiedzić ich profil na portalu crowdfundingowym i wesprzeć projekt. Dzięki wsparciu cała ludzkość będzie mieć świeży oddech.

 

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/307942/iphone-will-soon-able-tell-breath-stinks/#oR6ur4lV46S5LjOY.99]

To Top