Koncepty i wizualizacje

12 calowy MacBook Air na pierwszych renderach

Od dawna w sieci możemy spotkać różne plotki dotyczące nowego MacBook’a Air, którego premiera ma się odbyć prawdopodobnie już w tym roku. Do sieci wyciekły zdjęcia, rzekomo właśnie tego 12 calowego Maca, rzućmy na nie okiem:

MacBook Air 12' - 0

MacBook Air 12' - 1MacBook Air 12' - 2MacBook Air 12' - 6

MacBook Air 12' - 3

Pierwszą różnicą którą widzimy jest wprowadzanie drugiej, ciemno-szarej wersji MacBook’a – taki Space Gray z nowej wersji iPhone’a. Jak możemy również zauważyć, jego wielkość ma być podobna do obecnego 11′ MacBook’a Air, ale ma on posiadać 12′ matrycę, tylko ramka matrycy będzie mniejsza – tak jak to jest obecnie w wersji Pro. Ciekawe czy będzie posiadał wyświetlacz Retina?

Klawiatura ma być rozciągnięta na całą szerokość urządzenia, a głośniki będą przeniesione nad klawiaturę i dodatkowo umieszczone zostaną tam prawdopodobnie wyloty powietrza.

 

MacBook Air 12' - 5

MacBook Air 12' - 4

Niestety, jak widać na zdjęciach powyżej, zostanie ograniczona ilość portów w tym urządzeniu do jednego, które ma się nazywać USB typu C, troszkę przypominające port Lightning i służyć również ma jako złącze do ładowania urządzenia.  Przez redukcję ilości portów MacBook Air 12′ będzie jeszcze cieńszy od obecnego, co również możemy zauważyć na zdjęciu wyżej. Co sądzicie o takim MacBook’u?

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/01/06/macbook-air-12-inch-redesign/]

 

 

To Top