Informacje i nowości

iPod Shuffle – wstrzymanie produkcji

Co planuje Apple?

Na początku tego tygodnia, zaobserwowano, iż w sklepach Apple brakuje iPoda shuffle. Prowadzi to do spekulacji, czy niedobory są tylko tymczasowe, czy braki są efektem zarządzania dostawami firmy Apple. Jeśli wina leżały po stronie dystrybucji można by przypuszczać, że urządzenie może być już wkrótce zaktualizowane. iPod Shuffle od września 2010 zmieniał się tylko pod względem opcji kolorów. Teraz  otwierają się drzwi do pytań i przypuszczeń na temat nowej generacji urządzenia.

Według portalu Billboard, braki iPod’a shuffle są rzeczywiście tylko tymczasowym problemem związanym z dostawami komponentów.

Powołując się na wiarygodne źródła wiemy, że Apple faktycznie boryka się z niedostępnością komponentów, których brak, przerwał produkcję Shuffle.

Dostawy i sprzedaż iPoda shuffle nie są wstrzymane, jednak sklep internetowy Apple szacuje wysyłkę na 7-10 dni roboczych dla wszystkich kolorów. Resellerskie sklepy detaliczne mają zapasy niektórych kolorów, ale w wielu punktach urządzenie jest po prostu niedostępne. Zapotrzebowanie na iPoda spadło, ponieważ część klientów decyduje się używać smartfonów dla potrzeb muzycznych. Nie jest jasne, jakie plany wobec iPoda ma Apple, szczególnie modelu shuffle i nano, które są bardziej ograniczone w swoich możliwościach niż urządzenia z systemem iOS.

hero3

[source name= MacRummors url=http://www.macrumors.com/2015/01/09/ipod-shuffle-shortages-supplier-changes/]

To Top