Humor

Wariat szmuglował kradzione iPhony

Na genialny plan wpadł chiński przemytnik w Hongkongu, gdzie chciał przetransportować prawie setkę iPhone’ów, przykleiwszy sobie kradzione modele z logiem nadgryzionego jabłuszka do klatki piersiowej i nóg, liczył na cud, nieuwagę celników być może na niesprawną aparaturę techniczną. Na jego nieszczęście sprawa szybko wyszła na jaw.

Grunt to dobry plan.

Służby celne od razu poznały się na niecnym planie chińskiego przemytnika, ze względu na jego nienaturalny chód. Jeden z celników relacjonował:

Brak naturalności, dziwne zachowanie i sztywny krok od razu zwróciły naszą uwagę.

Po zaproszeniu delikwenta do rewizji osobistej, funkcjonariusze zajrzeli do dwóch plastikowych toreb na zakupy, lecz tam co do zawartości nie mieli zastrzeżeń. Następnie zaproszono podejżanego w stronę wykrywacza metalu, który zalarmował o obecności materiałów zabronionych. Zastanawiam się jedynie czy przemyt plastikowych Samsungów by przeszedł 🙂

iphone_smuggle002-640x852

2841_536690_830522

Co grozi przestępcy?

Zdjęcia publikowane na chińskim portalu Sina ukazują nikczemnika w areszcie. Jego bluza i spodnie miały całkiem sporą wartość, gdyż większość sprzętu to najnowsze modele. W raporcie nie ma mowy o potencjalnej karze dla mężczyzny jednak chińskie prawo jest surowe pod względem takiego typu zachowań. Dowiadujemy się również, iż cały zabieg jest powszechną praktyką dla przemytników w Chinach, dlatego badane są powiązania szmuglera z większymi grupami przestępczymi.
[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/308794/idiots-guide-smuggling-iphones-china/#5EisPcSStSq50Yhq.99]

To Top