Informacje i nowości

Najwięcej zdjęć robimy iPhonem! Apple drugim producentem „aparatów fotograficznych”

Flickr opublikował szczegółowe dane dotyczące tego jakiej marki aparatami w 2014 roku są robione zdjęcia przechowywane w ich bibliotece online. W zeszłym roku z usługi załadowania zdjęć online skorzystało 100 mln osób, umieścili oni w serwisie Flickr 10 miliardów zdjęć. Z raportu wynika, że najczęściej, użytkownicy korzystają z aparatów Canon, a na drugim miejscu znalazły się urządzenia Apple, które zmieniły na tej pozycji wicelidera z roku 2013, którym był Nikon.

Screenshot-103

 W 2013 roku producent słuchawek iPhone zajmował 3 miejsce z wynikiem 7.7%, w roku ubiegłym giganci z Cupertino wskoczyli na drugą pozycję, legitymując się wynikiem 9.6%, wyprzedzając kolejno firmy takie jak Nikon, Samsung i Sony.

Patrząc na ranking pod kątem użycia konkretnego modelu urządzenia, iPhone’y Apple zdecydowanie przodują. Zarówno w roku 2013 jak i 2014. Najpopularniejszym wtedy „aparatem fotograficznym” był iPhone 5.

Screenshot-104

Oba zestawienia pokazują, że chętnie robimy zdjęcia swoimi telefonami, a szczególnie tymi z logo Apple. Nie ma w tym przypadku nic dziwnego i prawdopodobnie wynika to z tego, że nasz ukochany smartfon jest zawsze pod ręką, gotowy do pstryknięcia fotki. A czy Wy korzystacie jeszcze z tradycyjnych aparatów czy w pełni jesteście je w stanie zastąpić telefonem?

[source name= macrumors url= http://www.macrumors.com/2015/01/12/apple-nikon-flickr/]

 

To Top