Koncepty i wizualizacje

Macintosh 2015- projekt godny Steve’a Jobs’a

Takiego Macintosha jeszcze świat nie widział! Ja jestem zachwycony, przeglądam od czasu do czasu różnego rodzaju koncepty, które nadają się w większości do kosza, aż tu natrafiam na cudo. Szczęka opada. Powrót do korzeni, przed wami Macintosh Retro.

Absolutna gratka!

Pomysł nowego iMac’a, zbudził się w głowach zespołu Curved pod koniec 2014. Postanowili udowodnić, iż Apple wciąż może czerpać inspirację z rzeczy małych i prostych, tworząc niesamowity koncept. Pod lupę wzięli pierwszy komputer od Apple Macintosh’a. Był to pierwszy komputer do użytku domowego w historii. Apple pokazało go więcej niż 30 lat temu, stworzono nie tylko to, co było technicznie niemożliwe ale też piękne i ponadczasowe. Taka rocznica to powód do pokazania ludziom produktu, który pokochają tak jak pierwszego iPhone’a. – czytamy na stronie zespołu artystów, którzy stworzyli futurystyczny projekt nowego Macintosha. Inspiracją był elegancki kształt odbiegający od obecnych standardów.

Apple niestety zaniedbuje własną historiię projektowania. Dla nas to powód, aby wrócić do przyszłości i oddać hołd dla pierwszego komputera Apple.

Dodają projektanci.

[half]10[/half] [half_last]6[/half_last]

Futurystyczny projekt.

Podstawą technologiczną dla „Macintosh’a 2015” były by elementy aktualnego Macbook Air z ekranem 11-calowym. Jest możliwość przekształcenia go w ekran dotykowy. Mielibyśmy możliwość wyboru, czy kontrolować go za pomocą myszy i klawiatury, czy bezpośrednio sterować nim z ekranu. Jako jednostkę pamięci wybrano by dysk SSD 128GB oraz 4 lub 8 GB pamięci RAM. Sercem miał by być najnowszy układ Core i7 od Intela. Obudowa wykonana oczywiście z tej samej wysokiej jakości aluminium, używanego do produkcji MacBooków, iPhone’ów i iPadów. Tył Mac’a posiadał by podświetlane logo Apple. Pod ekranem, w miejscu którym był slot floppy, mogli byśmy znaleźć gniazdo na karty SD, w standardzie kamera FaceTime, głośniki i mikrofon. Podobnie jak w przypadku obecnych iPhonów i iPadów, komputer był by dostępny w kolorach srebrnym, szarym, złotym oraz dobranej kolorystycznie klawiatury i myszy. Mistrzowska praca i zamysł godny mistrza Jobs’a. Wielkie gratulacje dla zespołu Curved.de. Z miłą chęcią chciałbym aby taki Macintosh zagościł na moim biurku. Czekam na Wasze opinie.

[youtube id=x70FilFcMSM]

[source name=Curved.de url=https://curved.de/news/curvedlabs-ein-facelift-fuer-den-macintosh-198570]

To Top