System iOS

Siri zacznie mówić po polsku!

Siri – czyli wirtualna asystentka Apple która zadebiutowała w październiku 2011 roku podczas premiery iPhone’a 4S. Niestety nie możemy wykorzystać jej potencjału w stu procentach, albowiem nie była ona w stanie rozmawiać po polsku.

Na WWDC 2014 poruszono temat Siri i nowych 22 języków dyktowania, w tym polski (szczegóły w moim innym artykule) to dawało nadzieje, że do premiery oficjalnej wersji iOS 8 Siri przemówi po polsku. Tak się jednak nie stało.

Jak donoszą nasi południowo-zachodni sąsiedzi, odkryto w kodzie iOS 8.1.2 nowe ciągi tekstowe wskazujące na pojawienie się trzech nowych języków. Mianowicie: polski, słowacki i czeski.

CZECH-SIRI1.png.pagespeed.ce.6c2YtsjIeR

Moim zdaniem istnieje konkretny powód dla którego Apple „obudziło się” i zaczęło przystosowywać Siri pod nasz rynek – zbliżająca się wielkimi krokami premiera Apple Watch.

Tak więc, nic tylko czekać.

Mam nadzieję że język polski zadebiutuje wraz z premierą iOS 8.2, a z racji tego, że mam dostęp do wersji beta tego systemu, jeżeli ujrzę na swoim iPadzie słowa: „Siri dodaje nowych użytkowników każdego dnia. Gdy nadejdzie Twoja kolej, powiadomimy Cię.”, powiadomię również i Was. Stay Tuned!

[source name=letemsvetemapplem.eu url=http://www.letemsvetemapplem.eu/2015/01/13/ios-8-obsahuje-soubory-ceskou-slovenskou-siri/]

To Top