Informacje i nowości

Czy Apple zatajało prawdę o wadliwym procesorze graficznym?

Apple Insider donosi o szczegółach sprawy. Odkopano kilka ciekawych faktów, które zostały rzekomo ukryte przez firmę Apple. Kancelaria Whitfield, Bryson & Mason LLP zawiera w swoim raporcie dokładne informacje na ten temat.

Dla wczesnej, jak i późniejszej wersji komputera z 2011 roku, Apple wydało aktualizację oprogramowania, która znacznie ograniczyła wydajność graficzną w celu uniemożliwienia uzyskania temperatur powodujących unicestwienie GPU.

Sam pozew został przyjęty w stanach Kalifornia, Kolorado, Floryda, Illinois, Indiana, Puerto Rico i Vermont. Członkowie pozwu zbiorowego zadeklarowali swoje sprzęty do ekspertyzy technicznej po tym jak sprzęt odmawiał posłuszeństwa. Sztab techników wykonał testy na wadliwych MacBook’ach Pro i odkryto modyfikację programową zastosowaną przez Apple, znacznie obniżającą sprawność urządzenia. Oczekuje się, że firma może złożyć wniosek o oddalenie sprawy i ponowną analizę sprzętu, w dniu 29 stycznia.

Więcej powinniśmy dowiedzieć się o tej sprawie na początku kwietnia, od sędziego prowadzącego sprawę Edwarda J. Davila z Północnego Okręgu Kalifornii. 

[source name=Tweaktown url=http://www.tweaktown.com/news/42907/apple-lied-defects-2011-macbook-pro-according-lawsuit/index.html]

 

To Top