Informacje i nowości

Ile Apple płaci za ochronę Tima Cooka?

Firma Apple wczoraj ujawniła ile kosztuje osobista ochrona ich głównego prezesa Tima Cooka. Do tej pory giganci z Coupertino nie dzielili się tymi informacjami. Z raportu wynika, że dbanie o bezpieczeństwo CEO Apple kosztowało firmę w 2014 roku dokładnie 699, 133$.

Koszt ochrony był zamieszczony w informacji dla akcjonariuszy, która przedstawiała również całkowity dochód szefa Apple za ubiegły rok. Wynika z niego, że Tim Cook zarobił 9 200 000$. Informacja o wydatkach na bezpieczeństwo była zawarta w kategorii pod nazwą „inne odszkodowania”.

W raporcie również pierwszy raz zostało umieszczone krótkie uzasadnienie dla wydatków na ochronę CEO Apple:

Firma zapewnia dom i bezpieczeństwo osobiste Pana Cooka, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla spółki i jej akcjonariuszy. Firma uważa, że środki bezpieczeństwa, które podejmuje, są uzasadnione i niezbędne.

W dokumencie nie ma żadnej informacji odnośnie tego co doprowadziło do potrzeby wprowadzenia ochrony dla prezesa Apple. Jeśli rzeczywiście Cook i spółka poczuli, że potrzebują zwiększenia nakładów na bezpieczeństwo, to nie ma możliwości żeby stwierdzić ze 100 procentową pewnością dlaczego. Warto jednak zauważyć, że Tim Cook przyciąga więcej uwagi odkąd publicznie oświadczył, że jest gejem.

Trzeba również powiedzieć, że takie praktyki w zakresie ochrony dla kadry kierowniczej nie są niczym niezwykłym w wielu gałęziach przemysłu, w tym w firmach z branży technologicznej.

[source name= venturebeat url= http://venturebeat.com/2015/01/23/apple-boosted-personal-security-for-ceo-tim-cook-in-2014/]

 

To Top