Poradniki i tutoriale

Jak zmienić adres Apple ID?

Muszę się przyznać, że jeżeli chodzi o adresy e-mail to prowadzę koczowniczy tryb życia. Mam z kilkanaście kont a i tak pamiętam dane tylko do Gmaila i iCloud, no może jeszcze do mailia powiązanego z moją stroną 😛
Chcę aby moje Apple ID podążało za mną i też zmieniało się razem z moimi adresami. Pewnie myślisz że chodzi mi o ciągłe zakładanie nowych kont z każdym mailem. Nic bardziej mylnego. Można mieć jedno konto ale za to cyklicznie zmieniać jego identyfikator (adres e-mail). Jak to zrobić? To proste. Wystarczy wejść na zarządzanie Apple ID (appleid.apple.com), zalogować się klikając w „Zarządzaj Apple ID”, po zalogowaniu przechodzimy do kategorii „Imię, nazwisko, identyfikator i adres e-mail” po czym w zakładce „Apple ID i główny adres e-mail” klikamy „Edytuj” obok adresu i wprowadzamy nowy adres:

Zrzut ekranu 2015-01-30 o 20.09.58

Po zakończonej operacji, na nowo podany adres zostanie wysłany e-mail weryfikacyjny, a nasze iUrządzenia zaczną wariować 🙂 np. OS X zacznie z tobą przeprowadzać wywiad w postaci podawania hasła do Apple ID do FaceTime, iMessage, iCloud, iTunes Store, App Store i iBooks Store.Zrzut ekranu 2015-01-30 o 20.11.29

Należy za każdym razem kliknąć anuluj i po kolei ze wszystkich usług się wylogować i zalogować nowym adresem wchodząc w preferencje każdej z aplikacji skrótem ⌘+,. Oprócz tego iCloud poprosi nas o ponowne zaakceptowanie licencji. W przypadku mobilnych iUrządzeń na iCloud zostaną zdezaktywowane wszystkie funkcje. Również z każdej z usług należy się wylogować w Ustawieniach i zalogować nowym adresem.

Zrzut ekranu 2015-01-30 o 20.19.54

Dodatkowo, warto dopisać do swojego Apple ID ratowniczy adres e-mail w zakładce „Alternatywny adres e-mail”. Posłuży nam np. do odblokowania Apple ID w nagłych przypadkach lub do zresetowania hasła funkcją iForgot.

Zrzut ekranu 2015-01-30 o 20.25.22

To Top