Co słychać u konkurencji

Swatch Smartwatch VS Apple Watch

Jak się okazuje, znany producent zegarków Swatch Group AG nie zamierza bezczynnie patrzeć na to jak Apple ze swoim nowym produktem wchodzi na „ich” rynek. Firma poinformowała, że jest w trakcie przygotowań swojego smart watcha, który ma pojawić się w sprzedaży już za 3 miesiące.

Prezes Swatch Nick Hayek był początkowo sceptycznie nastawiony do zegarkowej rewolucji ale w wywiadzie dla serwisu Bloomberg powiedział, że firma jest gotowa skorzystać ze swoich licznych patentów i stworzą smart watch, który nie będzie potrzebował codziennego ładowania baterii.

Swatch wyprodukuje nowej generacji Swatch smartwatch w ciągu najbliższych dwóch- trzech miesięcy. Jego funkcje będą obejmowały komunikację, płatności mobilne i obsługę aplikacji współpracujących z systemem Android i Windows.

CEO Apple Tim Cook ujawnił w zeszłym miesiącu, że Apple Watch, zgodnie z harmonogramem, będzie gotowy do sprzedaży w kwietniu. Konferencja Apple, która ma uruchomić proces przedsprzedaży ma odbyć się prawdopodobnie końcem lutego lub w marcu.

Firma Swatch podpisała kontrakt z dwoma największymi detalistami w Szwajcarii – Migros i Coop. Sieci te będą akceptowały płatności mobilne dokonywane smart zegarkiem od Swatch’a. Swatch jest pierwszą konkurencją dla ApplePay jeśli chodzi o płatności zbliżeniowe z użyciem smart watcha.

Szwajcarki koncern twierdzi również, że posiada w zanadrzu „wiele innowacyjnych projektów dla różnych segmentów rynku”, a jeden z patentów zawiera wykonane z nowych materiałów, baterie dla smartfonów o podwojonej wydajności w porównaniu z tymi obecnie stosowanymi.

Czy myślicie, że produkty Swatch są w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić tym od Apple? Wg mnie to tylko przechwałki ale poczekamy – zobaczymy. Pozdrawiam!

 

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/311187/swatch-will-launch-answer-apple-watch-3-months/]

To Top