Poradniki i tutoriale

iPhone Tips. 6 prostych trików dla piszących na iPhonach

Każdy z nas używa iPhone’a do pisania w bardziej lub mniej intensywny sposób. Edytujemy dokumenty, przeglądamy strony, piszemy maile i wiadomości na portalach społecznościowych. Sprawdź jak zaoszczędzić czas i w szybki sposób wykorzystywać potencjał systemu iOS. Przygotowałem dla Was 6 trików, dla piszących na iPhonach.

1. Automatyczny wybór domen.

Gdy często surfujemy po internecie, automatyczny wybór domeny będzie dla nas idealny. Wystarczy po wpisaniu adresu przytrzymać kropkę. Wtedy wyświetli się lista dostępnych domen, które sortują się według regionu świata w jakim mieszkamy.

ios_typing_tips_dotcom-100538035-large

 2. Znaki językowe.

Jeśli używamy kilku języków, możliwość wyboru różnych znaków uprzyjemni nam życie. Kiedy wybierasz literkę „E” i chcesz użyć jej nosowego odpowiednika, wystarczy ją przytrzymać, a przed oczami wyświetli się nam cała linia znaków.

android_typing_tips_accent-100538029-large

3. Znaczniki, znaki specjalne.

Po naciśnięciu i przytrzymaniu pauzy, analogicznie pojawią nam się inne możliwe znaczniki, to samo dotyczy dolara i innych walut.

ios_android_typing_tips_bullet_em_dash-100538034-large

 4. Stały Shift.

Jeśli chcemy pisać tylko dużymi znakami dwu kliknięcie na strzałkę załatwi za nas sprawę.

quicktype-capslock-ios8-100566819-large

 5. Emotikony

Funkcja emotek jest dostępna tylko po uruchomieniu tej funkcji w opcjach klawiatury. Wchodzimy w Ustawienia>Ogólne>Klawiatura>Klawiatury> i tutaj dodajemy klawiaturę Ikony Emoji. Po tym zabiegu do dyspozycji mamy masę animowanych ikonek.

emoji-100056245-large

 6.Wiadomości głosowe.

Funkcja, która pojawiła się wraz z iOS 8, pozwala na wysyłanie wiadomości głosowych do użytkowników iPhone’ów. Polecam poeksperymentować też z funkcją dyktowania, jeśli nie lubicie dzielić się własnym głosem. Dytkowanie uruchamiamy przez naciśnięcie symbolu mikrofonu obok spacji. Wiadomość głosową aktywuje symbol mikrofonu, obok paska treści.

messages-record-2upp-100439680-large

[source name=MacWorld url=http://www.macworld.com/article/2879091/9-typing-tips-every-iphone-and-ipad-user-should-know.html]

 

To Top