Informacje i nowości

Fałszywy uniwersytet wykorzystuje zdjęcia Apple Store jako swojego wydziału informatyki

Jak się okazuje w Chinach podrabiają wszystko…nawet uniwersytety. Słyszeliście o Suwen Uniwersity? Nie martwcie się, ja też wcześniej o nich nie słyszałem. To fałszywa szkoła wyższa, która sprzedaje podrabiane dyplomy i tytuły licencjackie na największym w Chinach sklepie internetowym Alibaba.

Co to ma wspólnego z Apple? Wystarczy zobaczyć zdjęcie imponującego wydziału informatyki tej uczelni, które pojawiło się na Facebooku. Mieszkańcy Hongkongu bardzo szybko się zorientują, że skądś znają taki budynek…no tak! Przecież to flagowy Apple Store w centrum miasta. Jedynie logo Apple zostało zastąpione w Photoshopie herbem „uczelni”.

HongKong-640x425

Apple Store został otwarty we wrześniu 2011 roku i był pierwszym w Hongkongu. Znajduje się w wysokiej klasy budynku International Financial Center Mall. Sklep Apple ma dwa piętra, pomiędzy którymi przechodzimy po pięknych, szklanych schodach.

ifcmall_gallery_image4

Budowa tego Apple Store była na tamten czas największą inwestycją firmy w punkt sprzedaży detalicznej. Szacuje się, że koszta wyniosły 20 milionów dolarów.

Oferujący dużo przestrzeni i niesamowite widoki na miasto budynek ma zadatki na najlepszy wydział informatyki na świecie…gdyby nie malutki fakt, że wcale nim nie jest i należy do Gigantów z Cupertino.

Na stronie fałszywego uniwersytetu można było znaleźć również zdjęcia szczęśliwych studentów i wykładowców. Zdjęcia były prawdziwe…bo zrobiono je w prawdziwym Chińskim Uniwersytecie Hongkongu.

Każdy chciałby mieć w swoim deweloperskim majątku takie budynki jak oficjalne Apple Store, które zawsze odznaczają się klasą, charakterystycznym- ascetycznym designem, który tworzy zawsze wrażenie elegancji i czystości.

[source name= cultofmac url=http://www.cultofmac.com/311307/fake-university-uses-apple-store-pics-lure-unsuspecting-students/]

To Top