Co słychać u konkurencji

5 projektów na Raspberry dla prawdziwych Nerdów

Mikro komputer Raspberry Pi to olśla łączka w świecie elektroniki . Tysiące osób używa niewielkiego i niedrogiego komputera, aby stawiać pierwsze kroki w programowaniu oraz tworzeniu zabawnych projektów, takich jak czujniki ruchu, mini stacje pogodowe, a nawet platformy do gier. Ty też możesz skorzystać z funkcji Raspberry dokładnie w ten sam sposób jak używasz ich na Mac’u. Rzućmy okiem na funkcje, które mogą być interesujące dla miłośnika technologii z nowym Raspberry Pi 2 .

1. Fotograf na twojej imprezie.

Aby sprzęt zadziałał zgodnie z założeniem, trzeba mieć aparat z połączeniem USB, który można ustawić na statywie. Raspberry Pi kontroluje migawkę aparatu , reaguje na dzwięk, ruch, czy polecenia z komputera. Nie zapomnij o możliwości wpięcia drukarki, która pomoże odrazu wydrukować wskazane fotografie. Po konfiguracji systemu na Pi, skonfigurujesz serwer, aby zaakceptować wejście za pośrednictwem Internetu do innego komputera zdalnego, jak Mac. Kwestia uruchomienia kilku poleceń na Raspberry Pi, aby upewnić się, sterowanie kamerą za pomocą kabla USB będzie odbywać się jak należy.Wydaje się trochę skomplikowane, ale wskazówki poniżej są dość wyczerpujące. Powodzenia.

Raspberry Pi Photo Booth Controller – Instructables

PhotoBoot maszynka do selfie.

PhotoBoot maszynka do selfie.

2. AirPlay z każdym systemem audio

AirPlay ma czasem kłopoty z podłączeniem urządzenia z systemem iOS lub OSX do głośnika obsługującego Wi-Fi, z wielu dostępnych rozwiązań komercyjnych, najpewniejszy jest wydatek kilkuset złotych na AirPort Express. Jeśli chcesz zrobić to tanim i równie pewnym kosztem rozwiązanie z Raspberry jest idealne. 

Poradnik AirPlay audio

AirPlay z każdym zestawem audio.

AirPlay z każdym głośnikiem.

3. Odbiornik radia internetowego.

Czy słuchasz radia internetowego na komputerze Mac podczas pracy? Z Raspberry stworzysz własny odbiornik z ulubionymi stacjami radiowymi, aby odtwarzać utwory zawsze tam gdzie chcesz i kiedy chcesz. Możesz zabrać ją wszędzie ze sobą gdzie jest zasięg WiFi. Trzeba zaprogramowany komputer umieścić w jakiejś akrylowej obudowie i dolutować kilka przycisków i wyświetlacz. Pestka.

Odbiornik radia jak to zrobić?

Prywatna rozgłośnia radiowa.

Prywatna rozgłośnia radiowa.

4. Retro automat do gier

Możesz stworzyć prawdziwą maszynę do gier! i to dla dwóch osób. Ten projekt zakłada budowę mini-szafki, która będzie służyła do montażu systemu Raspberry z wyświetlaczem i połączenia go z odpowiednimi kontrolerami by odtworzyć gry wideo z dzieciństwa. Musisz zaopatrzyć się w Raspberry  z kartą SD, 19-calowy monitor TFT LCD, kilka joysticków i mnóstwo kabli, drewna i farby w sprayu, aby umieścić to wszystko razem w atrakcyjnym opakowaniu. Prawdziwa wręcz modelarska sztuka.

Jak wykonać automat krok po kroku.

Automat do gier.

5. Garażowy pilot dzięki Siri.

Apple ze swoim HomeKit już blisko. Automatyzacja domu to naprawdę gratka. Pewien YouTuber stworzył projekt, który pozwala mu korzystać za pomocą Raspberry Pi z Siri na iPhonie lub iPadzie do kontroli jego termostatu, drzwi garażowych, systemu alarmowego i telewizora reagując na głos właściciela. Jego system składa się z wielu elementów opartych na interfejsie Pi. Jest to prawdopodobnie bardzo drogie, ale fascynujące użycie Pi, Siri i różnych urządzeń domowej automatyki, które pozwalają mu na kontrolowanie całego domu.

[youtube id=PXmCiaRc9XU]

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/311649/5-hot-raspberry-pi-projects-mac-geek/#Xs2yj6Cb717wW6V7.99]

To Top