Informacje i nowości

Tim Cook: Celem Apple Watch jest zmiana sposobu życia na lepszy

Prezes Apple Tim Cook na corocznej konferencji Goldman Sachs poruszał wiele tematów dotyczących zaangażowania firmy na rynku produktów nowych technologii, oraz o nadchodzących premierach sprzedażowych nowych produktów – głównie urządzenia naręcznego Apple Watch, które zaprezentowano w zeszłym roku, a które trafi do dystrybucji w kwietniu.

Zapytany przez Gery’ego Cohna z Goldman Sachs o to czym będzie różnił się Apple Watch od reszty smart watch’y dostępnych na rynku, Cook odpowiedział, nawiązując do przemysłu urządzeń MP3:

Nie byliśmy pierwszą firmą na rynku,która produkowała urządzenia do odtwarzania MP3. Było wielu producentów wytwarzających urządzenia, z topornym interfejsem, które były całkowicie nieintuicyjne i trudne w obsłudze. Trzeba było niemal mieć techniczny doktorat żeby potrafić je w pełni wykorzystać…

Dzisiaj patrzę na kategorię smart watch’y podobnie. Jest kilka produktów nazywanych inteligentnymi zegarkami ale nie uważam żeby zasługiwały na tą nazwę. Nie znajdę wśród tych urządzeń żadnego, które rzeczywiście potrafiłoby zmienić, ułatwić życie użytkownika. W Apple to nasz cel nadrzędny. Chcemy byś dzięki Apple Watch lepiej żył swoim życiem.

Cook powiedział również, że wierzy, że Apple Watch wpłynie na codzienne życie swojego właściciela w znaczny i pozytywny sposób. CEO Apple twierdzi, że najbardziej zaskakujący dla wszystkich będzie zakres możliwości ich urządzenia, dzięki któremu każdy znajdzie w nim coś bez czego nie będzie mógł się obyć.

Szef Apple wspomniał również o tym jak on korzysta ze swojego Apple Watch stale korzystając z asystenta Siri, oraz kontrolując swoją aktywność fizyczną. Wyraził swoje podekscytowanie w oczekiwaniu na aplikacje dla Apple Watch firm trzecich.

Myślę, że każdy na pewno znajdzie swoją ulubioną funkcjonalność zaraz jak pojawią się aplikacje w App Store. Nie będziesz mógł powiedzieć, że nie ma aplikacji, której potrzebujesz.

Przypominamy, że wcześniej Tim Cook powiedział, że sprzedaż Apple Watch rozpocznie się w kwietniu, a jego cena podstawowa wyniesie 349$.

[source name= macrumors url= http://www.macrumors.com/2015/02/10/tim-cook-apple-watch-change-lives/]

To Top