Informacje i nowości

Apple tworzy farmę paneli słonecznych do zasilania nowego kampusu

Pod koniec przyszłego roku zakończy się budowa nowej siedziby Apple w Cupertino. Jak wiadomo podczas projektowania tej siedziby kładziono duży nacisk na ekologię. Tak jak wcześniej pisaliśmy jednym z podstawowych czynników wspierających ekologię będzie korzystanie ze źródeł energii odnawialnej.  Firma Apple zainwestowała blisko 850 milionów dolarów w panele słoneczne które będą głównym źródłem energii całego obiektu.

applesolarfarm1

Firma wcześniej już zainwestowała ogromną sumę pieniędzy zapewniając tego typu zasilanie w głównej serwerowni. Nowa inwestycja firmy Apple jest największym tego typu rozwiązaniem w historii dostarczania zasilania ze źródeł odnawialnej energii. Większość firm inwestuje w pozyskiwanie energii z wiatru, głównie z racji tego, że ta energia jest tańsza. Apple jest pierwszą firmą, która zastosuje tego typu rozwiązanie na tak ogromną skalę, dzięki czemu może to rozwiązanie będzie popularniejsze i stanie się tańsze.

Cały projekt będzie osadzony w Hrabstwie Monterey i zostanie ukończony tak jak budowa nowej siedziby Apple pod koniec 2016 roku.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/311799/apples-new-solar-farm-really-big-deal/]

 

To Top