Informacje i nowości

Użytkownicy iPhone’a 6 Plus wykorzystują dwa razy więcej danych niż posiadacze 6

Firma Citrix przedstawiła zestawienie, w którym prezentują na którym modelu iPhone’a począwszy od modelu 3GS, a skończywszy na 6 Plus użytkownicy wykorzystują najwięcej danych pakietu internetowego.

 

iphone6data

 

Jak możemy zauważyć na powyższym zestawieniu, posiadacze 5,5 calowego iPhone’a zużywają dwa razy więcej danych, niż Ci posiadający 4,7 calowego iPhone’a 6. Dodatkowo jak porównamy iPhone’a 6 Plus i 3GS to użytkownicy Plus’a zużywają 10 razy więcej danych niż Ci którzy posiadają 3GS’a. Nie dziwi mnie wynik zestawienia porównującego z iPhonem 3GS gdyż po pierwsze sam ekran robi tutaj dwu calową różnicę na korzyść Plusa, po drugie bardo ważną kwestią są zastosowane technologie do przesyłania danych (moduł LTE, szybsze Wi-Fi) i oprogramowanie które w przypadku iPhone’a 3GS ma już ponad 5 lat.

Według firmy Citrix, wyższe wykorzystanie danych przez iPhone’a 6 Plus wynika głównie z faktu, że wielu użytkowników tym właśnie modelem zastąpiła sobie w całości tablet. W raporcie możemy zauważyć również, że sam system iOS jest nadal dominującą platformą wśród urządzeń mobilnych.

Dla zainteresowanych pod tym linkiem można podejrzeć cały raport.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/02/11/iphone-6-plus-data-usage/]

 

To Top