Informacje i nowości

Ciekawe firmy założone przez byłych pracowników Apple, część 2

Zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią artykułu poświęconego pracownikom Apple, którzy oderwali się od jabłoni Gigantów z Cupertino i poszli swoją ścieżką.

Paul Alioshin i Bill Banta – CENTR

Co byś powiedział o małej, interaktywnej, panoramicznej kamerze, która wygląda jak latający spodek, kręci video 360 stopni i w dodatku  z łatwością zmieści się na dłoni? CENTR z siedzibą w San Farncisco  jest „dzieckiem” byłego projektanta kamer w Apple Paula Alioshina, oraz Billego Banta, który pracował w dziale operacji łańcucha dostaw Apple.

CENTR

[youtube id= aUfMqKjrDRc]

Matt MacInnis – INKLING

Matt MacInnis pracując jeszcze w Apple uslyszał plotki o tajnym urządzeniu, które, jak się poźniej okazało było iPadem. W 2009 roku, przed premierą pierwszego tabletu od Apple MacInnis odszedł z firmy ponieważ opętała go wizja zrewolucjonizowania sposobu czytania książek i ogólnie tekstów pisanych. W założonej przez siebie firmie Inkling zaczął od przekształcania podręczników i materiałów edukacyjnych w interaktywne wersje cyfrowe na iPada. Wydawnictwa zgłaszają się do nich aby przetwarzali ich publikacje na wersje zawierające filmy video, teksty sprawdzające, grafiki interaktywne. Firma uznana za jedną z najbardziej innowacyjnych w 2014 roku.

Inkling-640x537

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/290000/10-coolest-companies-founded-ex-apple-employees/]

To Top