Informacje i nowości

Apple najbardziej podziwianą firmą świata 8 rok z rzędu!

Apple znalazło się na szczycie listy Najbardziej Podziwiana Firma Świata magazynu Fortune. Powód do dumy Gigantów z Cupertino dodatkowo potęguje fakt, że zajmują pierwszą pozycję w tym rankingu już 8 rok z rzędu.

Drugie miejsce przypadło Google, które awansowało z pozycji numer 3 w stosunku do roku ubiegłego, a na najniższym stopniu podium znalazła się firma inwestycyjna Berkshire Hathaway. Zaraz poza najlepszą trójką uplasował się Amazon, który spadł z drugiej pozycji zajmowanej rok wcześniej.

Firma Apple uzyskała najlepszy wynik we wszystkich dziewięciu kategoriach, którymi były: innowacyjność, zarządzanie zasobami ludzkimi, wykorzystanie majątku, odpowiedzialność społeczna, jakość zarządzania, kondycja finansowa, wartość inwestycji długoterminowych, jakość produktów i konkurencyjność globalna.

Fortune klasyfikuje 10 najbardziej podziwianych firm świata na podstawie ocen wystawianych przez 4104 menadżerów, dyrektorów i analityków papierów wartościowych. Oto pełna lista:

1. Apple
2. Google
3. Berkshire Hathaway
4. Amazon.com
5. Starbucks
6. Walt Disney
7. Southwest Airlines
8. American Express
9. General Electric
10. Coca-Cola

Apple regularnie bryluje na szczycie podobnych rankingów. Przez Forbes firma została wybrana Najbardziej Wartościową Marką, a przez magazyn Barron’s – Najbardziej Renomowaną Firmą na Świecie.

Życzymy Gigantom kolejnych sukcesów w nadchodzących latach.

[source name= 9to5mac url= http://9to5mac.com/2015/02/19/apple-most-admired-company/]

To Top