Plotki

MacBook, Magic Mouse i Magic Trackpad wyposażone w Touch ID?

Touch ID

Kiedy firma Apple wprowadziła nową technologię jaką jest Touch ID do swoich urządzeń, wszyscy byli zachwyceni  i jednocześnie każdy się zastanawiał jak ona dokładnie będzie działać. Wraz z premierą iPhone’a 5S ta technologia ujrzała światło dzienne i była dostępna tylko w tym jednym urządzeniu. Na chwilę obecną gamę obsługiwanych modeli poszerzono o iPhone’a 6 i 6 Plus oraz iPad’a Air 2 i mini 3.

Jak wskazują plotki pochodzące z serwisu apple.club.tw w tym roku wraz z premierą nowych sprzętów firma Apple wprowadzi w nich zabezpieczenie jakim jest właśnie wcześniej opisane Touch ID. Nowy MacBook Pro i Air będą posiadać ten rodzaj autoryzacji, a komputery iMac i Mac mini to zabezpieczenie będą wykorzystywać za pośrednictwem peryferii takich jak Magic Mouse lub Magic Trackpad.

Integracja Touch ID z komputerami Mac może przynieść również rozwój technologii Apple Pay, użytkownicy mogliby kupować produkty on-line zatwierdzając płatności odciskiem palca. Dodatkowo wsparcie na pewno otrzymałyby aplikacje Apple: iTunes i z nim zakupy utworów oraz Mac App Store dający możliwość kupna aplikacji tak jak z poziomu iPhone’a za pomocą czytnika.

Oczywiście API samego Apple Pay będzie bardziej otwarte dla deweloperów tak aby mogli oni wprowadzać łatwiejsze płatności wykorzystujące Touch ID jako weryfikację użytkownika.

Sama funkcjonalność czytnika jest oparta na zabezpieczeniach, które są częścią fizycznego elementu urządzenia jakim jest procesor i to właśnie tam przechowywany i szyfrowany jest odcisk palca użytkownika. Ta informacja jest jednoznaczna z tym, że wszystkie nowe urządzenia jeżeli będą posiadały Touch ID muszą zostać wyposażone w nową serię procesorów. Samych zastosowań Touch ID znajdzie się w systemie na pewno więcej, jak chociażby zastąpienie standardowego logowania kodem do systemu.

Miejmy nadzieję, że jeżeli firma wprowadzi tą funkcjonalność do swoich komputerów to jej możliwości będą odpowiednio dopracowane i przemyślane.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/02/17/touch-id-apple-pay-mac/]

To Top