Informacje i nowości

iOS i Android to łącznie 96,3% smartfonów na rynku

iOS / Android

Rynek smartfonów z roku na rok się powiększa, zarówno pod względem dostępnych modeli jak i systemów operacyjnych. Firma IDC zaprezentowała statystyki prezentujące dokładnie ile udziału w rynku smartfonów posiada urządzenie z danym systemem operacyjnym.

gsmarena_002

 

Łącznie systemy Android i iOS zajmują 96,3%, a dominujący jest oczywiście systemem Android (81,5%), gdyż jak wiadomo gama urządzeń z oprogramowaniem od firmy Google jest bardzo obszerna.

Na drugim miejscu są smartfony marki Apple, z 14,8% udziałem co jest i tak bardzo dobrym wynikiem jak porównamy ile mamy dostępnych urządzeń z systemem iOS, a Androidem.

Resztę zestawienia zajmują zapomniane już chyba przez wielu użytkowników urządzenia z systemem Windows Phone (2,7%), Blackberry (0,6%) i reszta systemów operacyjnych (0,6%).

Czołówka zestawienia za 2015 rok na pewno się nie zmieni, ale liczę na to że kilka nowości które powoli pojawiają się na rynku między innymi Firefox OS oraz system chyba któremu najbardziej będę kibicował czyli Ubuntu, zamieszają na rynku urządzeń mobilnych.

[source name=GSMARENA url=http://www.gsmarena.com/android_and_ios_together_account_for_963_of__smartphone_market-news-11314.php]

To Top