Informacje i nowości

Wszystkiego najlepszego YouTube! Zobacz wyjątkowe wideo z okazji 10 lat portalu i pierwszy udostępniony film

Mutant Giant Spider DogYosemitebar Double Rainbow, The Sneezing Baby Panda, David After Dentist, Action Movie Kid, Talking Twin Babies, Taylor Swift – Trouble Goat Edition, Bill Gates ALS Ice Bucket Challenge – to tylko kilka z tytułów filmików użytych na potrzeby stworzonej z okazji dziesięciu lat istnienia youtube’a kompilacji stworzonej przez Luc’a Bergeron’a.

Spójrz na tą niesamowitą składankę utworzoną ze 198 filmów nadesłanych przez użytkowników portalu należącego do Google. Większość z materiałów może być Ci już znana ale niektóre mogłeś przegapić jeśli nie śledzisz na bieżąco hitów „internetów”.

[youtube id= wPd0MumNLbg]

Aż trudno uwierzyć, że minęło już 10 lat odkąd powstał YouTube. Pomysł na założenie takiego portalu narodził się w głowach trzech młodych przedsiębiorców powiązanych niegdyś z PayPal.

Jeden ze współzałożycieli Jawed Karim powiedział, że inspiracją do stworzenia usługi udostępniania video była sytuacja kiedy Janet Jackson podczas koncertu w 2004 roku niechcący pokazała swoją pierś, a on musiał zadać sobie bardzo wiele trudu aby filmik z tego „wydarzenia” znaleźć  w sieci.

Pierwszym materiałem zamieszczonym w portalu nie było jednak wideo pokazujące awarię czyjejś garderoby. Pierwszym filmem wrzuconym na youtube.com był film pod tytułem Me at the zoo. Udostępnienie miało miejsce 23 kwietnia 2005 roku,a jego autorem był właśnie sam Jawed Karim.

[youtube id= jNQXAC9IVRw]

Nic ciekawego, prawda? Ale od czegoś zawsze trzeba zacząć. Dziś YouTube wyceniany jest na ponad 11 miliardów dolarów, droższe od niego są tylko Facebook 14.5 mld$ i Google warte 16.5 mld$.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/313350/happy-birthday-youtube-10-years-one-brilliant-edit/]

To Top