Informacje i nowości

Polska reklama iPhone’a. Jedna z niewielu stworzona całkowicie przez Apple!

Pod koniec mojego artykułu nt. kampanii reklamowej iPada Air 2 zawarłem pewną myśl reklamową. Jeżeli nie widziałeś, kliknij tutaj. Wspomniałem o reklamie iPhone’a 3G stworzonej przez Apple dla Polski. Tak więc zapraszam.

Ostatnio reklamy Apple przy okazji iPhone’a 6 trochę ewoluowały, ponieważ ktoś u nas w Polsce dodał jako taki dubbing do reklamy. W poprzednich (5s, 5, 4S) były to reklamy bez tłumaczenia. Pod koniec zwyczajnie dodawano logo operatora i na tym się kończyło. Niestety nie ma jeszcze na YouTube nagranej polskiej reklamy iPhone’a 6, ale jest zachowana perełka – reklama iPhone’a 3G z polskim dubbingiem. Z resztą, została ona stworzona przez Apple, ponieważ na końcu pojawiają się operatorzy, w których iPhone był dostępny. Era i Orange.

Widać, że polski oddział Apple był dość leniwy i nie chciał przetłumaczyć interfejsu iPhone’a. Nawet nazwę telefonu wrzucono po angielsku.

[youtube id=l-x9rBSYxG0]

W tle: The Submarines – You, Me, and the Bourgeoisie
Bądź co bądź, reklama wywołuje wspomnienia. Taki nagły powrót do 2008 roku w 2015. Aż mi się przypomina, jak to do mojego domu zawitało pierwsze urządzenie Apple- iPod nano trzeciej generacji. Do dzisiaj działa. Ponadczasowy Click-wheel, wykonanie z aluminium, ten rysujący się tył. W ogóle cały iPod. Bajka.

CDC4E355-5DBB-47D0-A8B6-51110A1873E7

Mój iPod nano.

 

To Top