Sprzęt Apple i akcesoria

Dostawka do iPhone’a za 34$, która wykona test na HIV

Zespół inżynierów biomedycznych na Uniwersytecie Columbia stworzył dostawkę do smartfonów, która przeprowadzi test na obecność wirusa HIV z bardzo dużym prawdopodobieństwem prawdziwości przeprowadzonego badania. Urządzenie kosztuje tylko 34 dolary, a oprócz wirusa HIV potrafi wykryć kiedy ktoś choruje na syfilis. Czas od rozpoczęcia testu do otrzymania wyniku to 15 minut.

Ta niedroga dostawka do iPhone’a replikuje wszystkie mechaniczne, optyczne i elektroniczne funkcje charakterystyczne dla laboratoryjnego, enzymatycznego testu immunosorpcyjnego, spotykanego w kosztownie wyposażonych laboratoriach bez potrzeby zużywania dodatkowej enegrii, oprócz tej pobieranej bezpośrednio z smartfona. Wyniki testów przeprowadzonych za pomocą urządzenia były porównywalne z tymi przeprowadzonymi w laboratoriach o statusie „Złotego Standardu” HIV ELISA.

Adapter podłącza się do gniazda słuchawkowego smartfona i jest kompatybilna zarówno z iPhonem jak i urządzeniami z systemem Android. Dostawka by wykonać test potrzebuje jedynie małej kropli krwi badanego.

Tutaj zobaczycie urządzenie diagnostyczne w „akcji”:

[youtube id= TC9XNqSgj4w]

Szkolenie pracowników służby zdrowia z zakresu użytkowania wynalazku trwa jedynie pół godziny, po której wiedzą wszystko na temat prawidłowego wykonywania badania,a niska cena i łatwość użycia powodują, że dzięki urządzeniu może zostać wykonany duży krok w przód w temacie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa w krajach rozwijających się.

Smartfony są coraz częściej stosowane do przeprowadzania medycznych testów diagnostycznych, których zaletą jest niski koszt przeprowadzenia badania. Na rynku są już podobne do powyższej dostawki, które wykonują np. test na raka skóry lub kompleksowe badanie wzroku – oba te badania kosztują z wykorzystaniem smatfonów zdecydowanie mniej niż te same testy przeprowadzone w gabinetach analitycznych.

[source name= 9to5mac url= http://9to5mac.com/2015/02/23/iphone-hiv-test/]

To Top