Plotki

NYT: Apple Watch będzie miał tryb oszczędzania baterii

New York Times opublikował artykuł o nadchodzącym punkcie kulminacyjnym projektu Apple Watch. W artykule wspomniano również o tym, że firma nadal pracuje nad szeroką gamą czujników monitorujących zdrowie.

Publikacja zawiera informacje o funkcji Apple Watch, której wcześniej nie podawano do wiadomości publicznej. Chodzi o funkcję Power Reserve, w której urządzenie przechodzi w tryb niskiego poboru energii za baterii co znacznie wydłuża czas pracy urządzenia.

Kiedy Apple Watch przejdzie na pracę w tym trybie, jego funkcjonalność niestety obniża się tylko do możliwości sprawdzenia na nim godziny – czyli wyświetlania tarczy zegara. Działanie aplikacji czy nawet połączenie z iPhonem dla wyświetlania powiadomień prawdopodobnie również nie będą dostępne kiedy urządzenie przełączy się na pracę w Power Reserve.

Mamy nadzieję, że to użytkownik będzie mógł decydować o tym czy uruchomić tryb oszczędzania baterii,  ograniczyć możliwości Apple Watch i nie będzie tak jak w niektórych urządzeniach z innymi systemami operacyjnymi – kto miał styczność, ten dobrze zna komunikaty mówiące o tym, że danej aplikacji czy nawet latarki nie da się uruchomić bo akumulator urządzenia jest bliski rozładowania, co jest najbardziej irytujące kiedy akurat trzeba skorzystać z aplikacji i nie interesuje nas to, że pozostało mało baterii!

Wróćmy do artykułu w NYT. Gazeta pisze:

Firma Apple zapowiedziała, że urządzenie wytrzyma na jednym naładowaniu baterii cały dzień, a użytkownik będzie musiał ładować Apple Watch nocą – podobnie jak ma to miejsce zazwyczaj przy użytkowaniu smartfonów. Anonimowy pracownik firmy przekazał nam również wiadomość o funkcji Power Reserve – trybie pracy, w który przejdzie urządzenie naręczne Apple gdy pozostanie mu mało energii akumulatora, a w którym pozostanie możliwe wyświetlanie aktualnego czasu.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że Apple Watch będzie w stanie wytrzymać średnio około 19 godzin bez ładowania. Według wielu doniesień i informacji na podstawie reakcji opinii publicznej nie jest wielkim odkryciem, że żywotność baterii iZegarka odgrywa kluczową rolę.

Więcej dowiemy się już za trochę ponad tydzień, na konferencji 09 marca, gdzie firma ujawni szczegóły dotyczące nowego urządzenia. Miejmy nadzieje, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, a jeszcze lepiej jak zostaniemy pozytywnie czymś zaskoczeni. Już nie możemy się doczekać, a Wy?

[source name= 9to5mac url= http://9to5mac.com/2015/03/01/nyt-apple-watch-includes-power-reserve-mode-shows-only-the-time-but-conserves-battery-life/]

To Top