Koncepty i wizualizacje

Ładowanie smartfona do pełna w 60 sekund? z tą baterią to nie problem

Podczas premiery każdego z nowych urządzeń mobilnych jedną ze spraw na którą użytkownicy zwracają uwagę jest fakt jaka zostanie zastosowana w nim bateria. Zazwyczaj nie wystarcza ona dłużej niż na trzy dni użytkowania i to przy małym obciążeniu urządzenia.

Izraelska firma StoreDot opracowała specjalną baterie która oparta jest o nanotechnologię, a czas jej całkowitego naładowania to zaledwie 60 sekund. Robi wrażenie prawda?

 

Oczywiście wraz z rozwojem technologii użytkownicy wymagają coraz więcej od urządzeń, lepszy aparat fotograficzny, wyświetlacz, szybszy procesor, kompaktowe kształty, optymalna waga urządzenia i wiele innych. Na zadowolenie użytkowników wpływa bardzo dużo czynników, ale oczywiście nie wszyscy mają podobne upodobania. Niektórzy chcą mieć jak najlepszy i najszybszy telefon inni cenią to jak długo nam wytrzyma na jednym ładowaniu.

Gdyby technologia opracowana przez firmę  StoreDot została zastosowana przez firmy sprzedające urządzenia mobilne myślę, że mogłoby to sporo zamieszać na rynku elektroniki użytkowej i to nie tylko smartfonów. Można by było stosować ją w tabletach, laptopach i wielu innych przedmiotach codziennego użytku. Sama firma jak możemy przeczytać na stronie store-dot.com swoje rozwiązanie oferuje również do samochodów elektrycznych, dając nam 300 mil jazdy w 5 minut ładowania.

Oczywiście krótki czas ładowania tej baterii nie da nam wielu dni użytkowania urządzenia. Z tego co informują producenci ich bateria ma wystarczyć na dzień użytkowania, więc w sumie nie jest to nic zaskakującego gdyż większość nowoczesnych smartfonów zapewnia nam taką długość działania.

Sam fakt ładowania jej przez 60 sekund może zrobić wrażenie i rozwiązać dużo problemów natury ludzkiej np. jak wstajemy rano i już mamy wychodzić do pracy czy też szkoły a tutaj okazuję się, że niestety nasza bateria w telefonie prosi nas o podpięcie jej do ładowarki, a mając taką baterię w urządzeniu poświęcimy raptem 60 sekund na naładowanie go do pełna, a nie kilka godzin.

Miejmy nadzieję, że jak najszybciej do codziennego użytku trafi projekt izraelskiej firmy StoreDot.

[source name=”the Guardian” url=http://www.theguardian.com/business/2015/feb/22/dead-phone-battery-welcome-to-the-tiny-charger-that-ends-a-big-problem]

To Top