Informacje i nowości

Apple do 2020 roku może stać się firmą wartą 3 biliony $

Obecna wartość firmy Apple szacowana jest na 800 miliardów dolarów. Analizy pokazują, że Apple dzięki wkroczeniu w branżę motoryzacyjną może stać się największą firmą wszechczasów, z kapitałem ponad trzech bilionów dolarów ! Jak to możliwe ? Przekonajcie się sami.

Liczby te są wprawdzie szacunkowe. Apple może obecnie tego dokonać przy założeniu, że firma nie miała by konkurencji. W prawdzie Apple już zgarnia ponad 90% zysku w branży smartphone, więc nie jest to zupełnie szalony pomysł by firma rozwinęła się na tyle do końca 2020 roku, by wyceniano ją na ponad 3 biliony dolców. Sprawa nie jest jednak taka prosta, gdyż Tesla obecny potentat rynku samochodów elektrynczych, pracuje nad równie genialnymi rozwiązaniami, a jak wiemy jest o krok do przodu  od Gigantów z Cupertino, dzięki szybko zdobywającemu rynek i serca użytkowników modelowi Tesla S.

apple-projections-640x351

W krajach anglojęzycznych, billion to miliard, a trillion to bilion.

Analitycy przyjęli, iż trzy nowe kategorie produktów – Apple Watch, Apple TV ( mamy na myśli cały system telewizji i nadawania) oraz Apple Car, mogą znacznie rozszerzyć zasięg ekosystemu Apple. Analizy wykazały, że użytkownicy sprzętu z logiem nadgryzionego jabłuszka obecnie poświęcają mu 3/4 wolnego czasu, więc popularność marki na świecie jest olbrzymia. Również kupno akcji Apple może być dobrą inwestycją dla przyszłych pokoleń, jeśli firma ma zwiększyć swoją wartość kilkukrotnie.

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/313898/apples-target-market-grow-3-4-trillion-2020/]

To Top