Plotki

Deweloperzy pracują nad aplikacjami do Apple Watch w sekretnym laboratorium

Jak stworzyć aplikacje do Apple Watch bez dostępu do urządzenia? Wielu twórcom, firma Apple udostępniła specjalne narzędzia symulacyjne ale kilku wybranym deweloperom umożliwiono testowanie Apple Watch w tajnej pracowni w siedzibie firmy.

Portal Bloomberg poinformował dzisiaj, że przedstawiciele takich firm jak Facebook, United Airlines i BMW spędzają już kilka tygodni w siedzibie Apple pracując w tajnym laboratorium, testując wykorzystanie własnych aplikacji na „prawdziwym” Apple Watch. Aplikacje te mają zadebiutować równolegle ze sprzedażą smartwach’a gigantów z Cupertino.

Wcześniej pisaliśmy, że Apple zaprosiło do Cupertino około 100 deweloperów na konsultacje w sprawie ich aplikacji na Watcha.

Według informacji Bloomberga, w pokojach z testowymi Apple Watch, do których są zapraszani deweloperzy nie ma dostępu do internetu, a do środka nie można wnosić żadnych materiałów z zewnątrz. Dla utrzymania tajemnicy, Apple nie udostępnia nawet kodów źródłowych deweloperom do aplikacji,  czekając do momentu bliższego rozpoczęciu sprzedaży gadżetu.

Możliwe jest, że deweloperzy, którzy wcześniej zdążyli stworzyć programy dla Apple Watch otrzymali teraz możliwość przetestowania ich „w akcji” na urządzeniu. Raport Bloomberga podkreśla, że prawdopodobne jest, że również mniejsi producenci oprogramowania zostali zaproszeni do firmy by przetestować działanie aplikacji i podzielić się spostrzeżeniami, zaznacza jednak, że chodzi tylko o deweloperów, którzy odnosili sukcesy w rankingach AppStore.

[source name= cult of mac url= http://www.cultofmac.com/314460/devs-secret-lab-watch-apps/]

To Top