Patenty Apple

Ukryty port diagnostyczny w Apple Watch

Nowy raport z TechCrunch zauważa, że nadchodzący Apple Watch ma posiadać diagnostyczny port ukryty w jednym z dwóch gniazd, gdzie paski łączą się z korpusem urządzenia. Raport przywołuje możliwość wykorzystania go w celu integracji „inteligentnych pasków” i innych akcesoriów firmy Apple.

Serwis 9to5Mac dowiedział się z wiarygodnych źródeł, że port, który jest faktycznie portem lightning, może nie być uwzględniony w produkcie finalnym. Port jest aktualnie używany do łączenia się z zegarkiem w celach rozwojowych, ale eksperci z TechCrunch spekulowali, iż może to przyczynić się do wdrożenia dodatkowych akcesoriów dla urządzeń w przyszłości.

Port jest używany do diagnostyki i bezpośredniego dostępu do systemu operacyjnego zegarka. Możliwe, że jego zastosowanie może być o wiele szersze. Chodzi tutaj głównie o możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów w miarę rozwoju produktu.

Podobne rozwiązanie zostało ogłoszone w ramach niedawno wprowadzonego Pebble’a, co umożliwia niezależnym zespołom projektowym do interakcji z oprogramowaniem zegara oraz dodanie dodatkowych czujników.

[source name=MacRummors url=http://www.macrumors.com/2015/03/05/apple-watch-diagnostic-port/]

To Top