Aplikacje na iOS i OS X

Tether – odblokuj i zablokuj komputer Mac za pomocą iPhone’a

Tether jest darmową aplikacją na iPhone’a dzięki której odblokujesz swojego Mac’a kiedy Twój iPhone będzie w pobliżu komputera, a jak oddalimy iPhone’a to nasz komputer się sam zablokuje. Dzięki tej aplikacji zyskasz dodatkową ochronę swojego komputera, tylko Ty będziesz mógł go odblokować kiedy będziesz w pobliżu.

Aby korzystać z tych udogodnień należy zainstalować na komputerze i na telefonie aplikację Tether, wersja na komputery Mac jest dostępna do pobrania z tej strony, natomiast ta dla iPhone’a jest dostępna do pobrania z App Store.

[appstore id=953497267]

Samo rozwiązanie nie zużywa nam bardzo dużo energii w urządzeniach, gdyż wykorzystuję połączenie Bluetooth pomiędzy nimi.

Aplikacja obsługuję następujące komputery:

  1. iMac – Late 2012 lub nowszy,
  2. MacBook Pro – Mid 2012 lub nowszy,
  3. MacBook Air – Mid 2011 lub nowszy,
  4. Mac Mini – Mid 2011 lub nowszy,
  5. Mac Pro – Late 2013 lub nowszy,

Dla osób ceniących sobie wygodę i posiadających zarówno komputer marki Apple i iPhone’a gorąco polecam przetestowanie tego rozwiązania, gdyż na chwilę obecną jest ono dostępne całkowicie za darmo.  Może akurat przypadnie Wam do gustu.zrzut ekranu - 2015.03.14 - 02

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/47735/tether-app-unlocks-your-mac-when-youre-nearby-locks-it-when-you-leave]

To Top