Co słychać u konkurencji

Asystent głosowy Cortana już wkrótce na iOS 

Wszyscy posiadacze urządzeń Apple chyba bardzo dobrze znają rozwiązanie jakim jest Siri. Oczywiście nie jest to jedyne tego typu na rynku. Firma Google oferuję nam swoje Google Now, natomiast Microsoft stara się prężnie rozwijać swoje rozwiązanie o nazwie Cortana.

Microsoft planuję udostępnić swoje rozwiązanie jakim jest Cortana, nie tylko na urządzeniach z własnym systemem jakim jest Windows, ale również na urządzeniach z systemem iOS i Android. To wszystko ma mieć miejsce zaraz po udostępnieniu oficjalnej desktopowej wersji Windowsa 10 który ma być wyposażony w Cortane.

Jak możemy wyczytać w serwisie Reuters rozwiązanie Microsoftu nie będzie dostępne tak jak Siri w miejscu przytrzymania przycisku Home, tylko jako osobna aplikacja którą pobierzemy z sklepu App Store.

Oczywiście sama Cortana podpowie nam, analizując otrzymane maile, sprawdzając naszą lokalizację, oraz obecny ruch na drodze.

Po objęciu fotela CEO firmy Microsoft przez Satya Nadella, firma coraz to prężniej rozwija swoje rozwiązania udostępniając je na inne platformy. Pewnie bierze przykład z firmy Google. Warto tutaj wspomnieć o ostatnich poczynaniach firmy dzięki którym użytkownicy komputerów Mac dostali darmową wersję pakietu Microsoft Office 2016 w wersji Preview o której pisaliśmy w tym wpisie. Nawet kwestia mobilnej edycji tego pakietu też od nie dawna w wersji darmowej pozwala nam edytować dokumenty z poziomu urządzeń iOS (w ograniczonym, lecz wystarczającym stopniu).

Jak sądzicie ma sens wprowadzanie Cortany na urządzenia marki Apple? A tak w ogóle czy ktoś z Was korzysta z Siri? pewnie dużo osób wkrótce zacznie jak będzie ona dostępna w naszym ojczystym języku.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/15/03/13/microsoft-working-to-bring-cortana-voice-assistant-to-ios-android]

To Top